Piątek w F1L: goście górą w Rzeszowie i Katowicach

15 wrz 2023 Udostępnij

Po dwutygodniowej przerwie wróciliśmy z 8. kolejką Fortuna 1 Ligi. W Rzeszowie i Katowicach to goście okazali się lepsi.

Stal Rzeszów - Wisła Płock 0:1 (0:0)
Bramki:
Łukasz Sekulski 48'

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek żadnej z drużyn. Początkowe minuty przebiegały bardzo spokojnie. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 48. minucie Łukasz Sekulski, który po wrzutce ze stałego fragmentu gry Szwocha i obronionym przez Wrąbla strzale Dawida Kocyły, popisał się skuteczną dobitką. Mimo starań Stal Rzeszów nie stworzyła sobie okazji do trafienia gola w tym spotkaniu i biało-niebiescy przegrali na własnym stadionie 0:1.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:1)
Bramki:
Kamil Biliński 32'

Początek meczu zdecydowanie należał do gospodarzy. To oni od pierwszych minut starali się zagrażać bramce przeciwników. Jednak w 32. minucie losy spotkania odwrócił Kamil Biliński, który po uderzeniu główką umieścił piłkę w siatce. Do przerwy goście objęli prowadzenie. Po przerwie gospodarzom nie brakło zaangażowania, było dużo dośrodkowań i dużo strzałów na bramkę. Niestety drużyna GKS Katowice nie potrafiła wykreować sobie sytuacji dającej chociażby remisowy wynik. Drużyna z Sosnowca wygrała spotkanie 0:1.