PLP - Władze

ZARZĄD:

 

Marcin JANICKI – Prezes PLP

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Był związany z agencjami marketingu sportowego Sportwin oraz KIWISPORT, jako wiceprezes Zarządu agencji marketingowej KIWIGROUP współpracował z KKS Lech Poznań czy Ekstraklasa SA. Od 2013 wiceprezes, a od 2017 do 2019 prezes zarządu GKS GieKSa Katowice S.A. Od 2016 członek komisji ds. mediów i marketingu PZPN. Od lipca 2019 roku prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

Leszek BARTNICKI - Wiceprezes PLP 

Absolwent ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, który ukończył w 2006 roku. Pierwsze kroki w dziennikarstwie stawiał w redakcji „Tygodnika Kibica”. Pracował również w nSport, Orange Sport, Piłce Nożnej i Polsacie Sport. W końcu dziennikarstwo zamienił na zarządzanie. Przez pół roku był dyrektorem Chojniczanki Chojnice, a przez ponad dwa lata pełnił funkcję prezesa Motoru Lublin. Od lipca 2019 pełni funkcję prezesa GKS Tychy. Leszek Bartnicki jest również członkiem komisji mediów i marketingu w PZPN.

Zbigniew PREJS - Wiceprezes PLP

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (1984) i w Krakowie (1988), od 1 lutego 2015 roku dyrektor Chrobrego Głogów odpowiedzialny za pion sportowy miejskiej spółki i marketing Klubu, obecnie od 2010 roku także nauczyciel akademicki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie i jeszcze wcześniej od 1981 roku oraz obecnie nauczyciel Zespołu Szkół Politechnicznych, od dwóch kadencji radny Rady Miejskiej w Głogowie – przewodniczący Komisji Społeczno-Samorządowej, Polityki Społecznej i Rodziny oraz członek Komisji Ekologii, Turystyki i Sportu. Obecnie w PZPN jest także członkiem Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN. 

KOMISJA REWIZYJNA:

 
Martyna PAJĄCZEK - Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej PLP

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W latach 2011-2018 prezes zarządu MKS Miedź Legnica S.A. W latach 2012-2016 członek komisji rewizyjnej PZPN, od 2016 członek zarządu PZPN. W latach 2014-2016 wiceprezes PLP, w latach 2016 - 2019 prezes zarządu Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Od lipca 2019 przewodnicząca komisji rewizyjnej PLP.

Tomasz BRUSIŁO -  Członek Komisji Rewizyjnej PLP
 

Tomasz LISIŃSKI– Członek Komisji Rewizyjnej PLP

Mateusz DRÓŻDŻ - Członek Komisji Rewizyjnej PLP

Bogdan KŁYS - Członek Komisji Rewizyjnej PLP