Zielone światło na rozbudowę stadionu ŁKS-u

2019-04-09
Na wtorkowej konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowała, że podjęła decyzję o rozstrzygnięciu przetargu na rozbudowę stadionu przy al. Unii 2 i dokończeniu całej inwestycji.

Przypomnimy, że miasto na rozbudowę obiektu-domu Łódzkiego Klubu Sportowego zamierzało przeznaczyć 95 mln zł. Pierwszy przetarg nie wyłonił wykonawcy, bo nawet najniższa oferta znacznie przewyższała środki zarezerwowane przez miasto na ten cel.

 

W poniedziałek 25 marca okazało się, że do Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi wpłynęły dwie oferty. Pierwszą złożyła firma Mirbud (129 mln brutto), drugą – firma Aldesa (165 mln brutto). Od tego czasu trwały analizy co do przedstawionych ofert.

 

- Przywykłam do tego, że spełniam swoje obietnice, więc tu i teraz oświadczam, że zatwierdzamy wyniki postępowania przetargowego - pomimo tego, że najtańsza oferta przekracza budżet zarezerwowany na tę budowę. Przy akceptacji Rady Miejskiej, która będzie musiała przesunąć środki, decydujemy się dobudować trzy brakujące trybuny - powiedziała Hanna Zdanowska na wtorkowej konferencji.

 

Pełny zapis konferencji:

 

 

Autor: ŁKS Łódź, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku