Zapowiedź: Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn

2018-05-19
Stomil Olsztyn nadal liczy się w walce o pierwszoligowy byt. By plan został zrealizowany, olsztynianie muszą wygrać w kolejnym ligowym pojedynku i czekać na potknięcie Górnika Łęczna. Wigry Suwałki wciąż walczą o awans do ekstraklasy. Początek spotkania w Suwałkach o godzinie 16:00.

Suwalczanie cały czas mają szanse na zajęcie drugiego, premiowanego awansem miejsca w tabeli. Do wicelidera, Zagłębia Sosnowiec, tracą w tym momencie trzy punkty.

 

Wigry to jeden z najlepiej punktujących na wiosnę zespołów w Nice 1 Lidze. Jak do tej pory, podopieczni Artura Skowronka zdobyli 23 punkty. Siedem razy wygrali, dwa razy dzielili się punktami i cztery razy ponieśli porażkę. W 2018 roku tylko GKS Katowice wywiózł z Suwałk trzy punkty.

 

W zespole gospodarzy najlepszym strzelcem jest Patryk Klimala. Zawodnik zdobył już 12 bramek w tym sezonie i zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców na zapleczu ekstraklasy. Kurs w Fortunie, że Wigry strzelą pierwszą bramkę, wynosi 1.6.

 

Stomil po dwóch zwycięstwach z rzędu, przed tygodniem uległ na własnym stadionie ekipie Zagłębie Sosnowiec 0:2. Stomil nadal nie stracił szansy na wywalczenie miejsca barażowego na koniec sezonu.  Zespół "Dumy Warmii" musi jednak wygrać swoje spotkania i liczyć na potknięcia rywali.  

 

W spotkaniu z Wigrami, Stomil będzie musiał poradzić sobie bez najlepszego strzelca. Artur Siemaszko z powodu kontuzji mięśniowej na pewno w Suwałkach nie wystąpi.

 

Wiosną Stomil Olsztyn grał już z Wigrami Suwałki. W zaległym meczu olsztyński zespół przegrał w Ostródzie 1:2. Kurs w Fortunie, że oba zespoły strzelą bramkę, wynosi 1.77.

 

Autor: 1liga.org/sport.egit.pl, Fot. Stomil Olsztyn

Zobacz również1 liga na Facebooku