Zapowiedź: Stal Mielec – Drutex-Bytovia

2018-05-19
W sobotni wieczór piłkarze FKS Stal Mielec podejmą na swoim stadionie Drutex-Bytovię. Początek meczu o 20:00.

Miniony tydzień Stal spędziła w podróży. Grała w Chojnicach i Głogowie. W obu meczach zaprezentowała się dobrze, jednak przywiozła tylko 3 punkty za wygraną z Chrobrym 5:3. Chojniczanka ograła mielczan 1:0 chociaż przez większą część gry musiała mocno się bronić. Stal jest dzisiaj na trzecim miejscu w tabeli, do pozycji numer dwa dającej awans do ekstraklasy traci dwa punkty. Zwycięstwa w trzech ostatnich pojedynkach mogą przynieść promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. 

 

Natomiast „Czarne Wilki” po dwóch minimalnych porażkach z Wigrami Suwałki i Zagłębiem Sosnowiec będą chciały jak najszybciej wkroczyć na drogę zwycięstw. Tak, aby w końcówce sezonu zbliżyć się do 10 miejsca w tabeli Nice 1 Ligi. Punkty zdobyte w Mielcu pozwolą także najprawdopodobniej na stuprocentowe utrzymanie w lidze. Kurs w Fortunie, że Drutex-Bytovia strzeli bramkę jako pierwsza, wynosi 3.

 

Do tej pory w historii oba zespoły grały ze sobą trzykrotnie. W poprzednim sezonie dwukrotnie padał wynik 2:2. Z kolei w obecnych rozgrywkach mecz na stadionie w Bytowie zakończył się bezbramkowym remisem. Duża była w tym zasługa bramkarza Radosława Majeckiego, który rozegrał kapitalne spotkanie. Kurs w Fortunie, że po pierwszej połowie będzie remis, wynosi 2.11.

 

Autor: Stal Mielec/Drutex-Bytovia, Fot. Stal Mielec

Zobacz również1 liga na Facebooku