Zapowiedź: Puszcza Niepołomice – Warta Poznań

2018-08-11
W sobotę 11 sierpnia w meczu 4. kolejki Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice podejmie przed własną publicznością Wartę Poznań. Będzie to trzecie spotkanie w historii pojedynków tych drużyn.

Oba zespoły spotkały się jak dotąd tylko w sezonie ligowym 2016/2017. Wówczas zmierzająca po awans do pierwszej ligi Puszcza nie potrafiła pokonać ligowego rywala. W Poznaniu padł bezbramkowy remis, a w Niepołomicach z kompletu punktów cieszyli się goście.

 

Po trzech kolejkach obecnego sezonu oba zespołu zajmują dokładnie takie samo miejsce jak na finiszu wspomnianych rozgrywek II ligi. Puszcza jest trzecia, a Warta 11.

 

Warta będąca drugim z rzędu ligowym beniaminkiem na rozkładzie Puszczy rozegrała dotąd dwa z trzech zaplanowanych spotkań. Dłuższy czas oczekiwania na mecz u punkty piłkarzy Warty spowodowany był wymianą murawy na stadionie w Olsztynie, gdzie goście jutrzejszego spotkania mieli rozegrać pierwszy mecz.

 

Podopieczni Tomasza Tułacza w obecnych rozgrywkach przegrali inauguracyjne spotkanie z Rakowem Częstochowa, by później odnieść dwa zwycięstwa. W 2. kolejce, podczas obchodów 95-lecia klubu, Puszcza pokonała u siebie Stal Mielec 1:0, a tydzień później przywiozła z Jastrzębia komplet punktów po zwycięstwie 0:2 w pierwszym starciu w klubowej historii z tamtejszym beniaminkiem, GKS-em. Kurs w Fortunie, że Puszcza strzeli dziś dokładnie dwie bramki, wynosi 3.45.

 

W swoim meczu inauguracyjnym Warta zremisowała w Grodzisku Wielkopolskim z Garbarnia 1:1, by w zeszłym tygodniu pokonać 1:0 Stal Mielec. Kurs w Fortunie, że Warta strzeli w pierwszej połowie, wynosi 2.43.

 

Autor: Puszcza Niepołomice/Warta Poznań, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku