Zapowiedź: Odra Opole – Ruch Chorzów

2018-05-18
W piątkowy wieczór o 20:45 niebiesko-czerwoni, z debiutującym przed opolską publicznością Mariuszem Rumakiem, podejmować będą 14-krotnych mistrzów Polski, znajdujących się o włos od historycznego spadku na trzeci poziom rozgrywkowy.

Chcąc nie chcąc, w piątkowy wieczór przy Oleskiej może dojść do dwóch historycznych zdarzeń. Jednego będziemy świadkiem na pewno – debiutu Mariusza Rumaka na trenerskiej ławce Odry. Drugie historyczne zdarzenie? Po końcowym gwizdku faktem może stać się spadek Ruchu Chorzów na trzeci poziom rozgrywkowy. Pierwszy w blisko 100-letnich dziejach najbardziej utytułowanego polskiego klubu.

 

Podobnie jak jesienią, tak i tym razem Ruch do starcia z Odrą przystępuje podbudowany bardzo prestiżową derbową wygraną z GKS-em Katowice. O ile jesienne 2:1 nie było wielkim szokiem, bo chorzowianie mieli wtedy dobrą serię (co ciekawe, była to ich druga i ostatnia wyjazdowa wygrana w sezonie), o tyle ubiegłotygodniowe 1:0 (po karnym Macieja Urbańczyka) już można odbierać w kategorii sensacji. W wyjściowym składzie zagrało aż sześciu młodzieżowców, średnia wieku obrony wyniosła niewiele ponad 19 lat, dwóch kolejnych juniorów zostało wprowadzonych na boisko z ławki. Zwycięstwo z Katowicami było dla „Niebieskich” pierwszym od 4 marca – i zarazem pierwszym pod wodzą Dariusza Fornalaka. Kurs w Fortunie, że w Opolu Ruch wygra obie połowy, wynosi 19.5.

 

Dzięki zwycięstwu w Bielsku-Białej, Odra Opole przesunęła się w tabeli na 10. miejsce, zapewniając sobie już matematycznie utrzymanie. Było to też pierwsze zwycięstwo beniaminka w 2018 roku. teraz kibice Odry wierzą w kolejne przełamanie. ostatnie zwycięstwo u siebie gracze z Opola zanotowali 4 listopada. Wtedy pokonali skromnie 1:0 GKS Tychy.

 

Jesienią w Chorzowie górą byli gospodarze, wygrywając 3:1 po golach Marcina Kowalczyka, Bojana Markovicia i Bartosza Nowaka. Nieiesko-czerwoni odpowiedzieli wtedy trafieniem Jakuba Habusty. Kurs w Fortunie, że obie drużyny strzelą dziś bramki, wynosi 1.73.

 

 

">

Autor: Odra Opole, Fot. Odra Opole

Zobacz również1 liga na Facebooku