Zapowiedź: Miedź Legnica – Pogoń Siedlce

2018-05-19
Już tylko trzy kolejki dzielą nas od końca sezonu. Aby Miedź wywalczyła upragniony awans do Ekstraklasy, nie oglądając się na wyniki innych drużyn, w tych trzech meczach musi wywalczyć 4 punkty. W sobotę o godz. 20.00 legniczanie zagrają z Pogonią Siedlce.

Miedzianka to najrówniej grający zespół na zapleczu ekstraklasy. W talii Dominika Nowaka jest wielu piłkarzy, którzy powinni bez większego problemu poradzić sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wystarczy wymienić Wojciecha Łobodzińskiego, Marquitosa czy Mateusza Piątkowskiego.

 

Jaskinia lwa to właściwe określeniu stadionu w Legnicy. Miedź przegrała tylko jedno z 15 domowych spotkań. Jej bilans to 8 zwycięstw, 6 remisów i porażka. W ostatniej kolejce piłkarze Dominika Nowa zremisowali na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1:1.  Kurs w Fortunie, że Miedź wygra przynajmniej jedną połowę, wynosi 1.26.

 

Pogoń w minionej kolejce dość sensacyjnie ograła walczącą o awans Chojniczanką 3:2, a hat-trickiem popisał się napastnik Adrian Paluchowski (na koncie ma już 11 bramek, a jego partner z ataku Dariusz Zjawiński – 7). Po tym zwycięstwie zespół z Siedlec z 36 punktami na koncie zajmuje 14. miejsce w tabeli, ale to tylko 4 punkty przewagi nad miejscem barażowym, więc Pogoń do końca sezonu musi walczyć o punkty i pierwszoligowy byt.

 

W rundzie jesiennej Pogoń po dobrym meczu przegrała 2:3 z Miedzią. Kurs w Fortunie na przedział goli 4-5, wynosi 3.5. Ogólny bilans również jest korzystny dla legniczan. W siedmiu dotychczas rozegranych meczach Pogoń wygrała raz, dwukrotnie był remis, a Miedź triumfowała cztery razy. Bramki 12-4 na korzyść legniczan.

 

Autor: Miedź Legnica/Pogoń Siedlce, Fot. Pogoń Siedlce

Zobacz również1 liga na Facebooku