Zapowiedź: GKS Katowice – GKS Tychy

2018-05-19
W sobotę 19 maja o godz. 15:00, GKS Katowice na Bukowej podejmie drużynę GKS-u Tychy w derbowej rywalizacji.

Zespół z Bukowej z dorobkiem 50 punktów zajmuje 4. miejsce w tabeli i traci dwa oczka do wicelidera, którym po 31. kolejce zostało Zagłębie Sosnowiec. Przed drużynami Nice 1 Ligi jeszcze trzy kolejki, zatem rywalizacja wkracza w decydującą fazę.

 

W sobotę rywalem ekipy z Katowic będzie GKS Tychy, czyli - pod kątem zdobyczy punktowej - najlepsza drużyna rundy wiosennej. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza zebrali 26 oczek i seryjnie pokonywali na swojej drodze kolejnych rywali wspinając się po tabeli Nice 1 Ligi. Zespół rozegrał słabą rundę jesienną, więc na wiosnę głównym celem był powrót do walki z czołówką. W meczu 31. kolejki tyszanie zagrali na własnym boisku z Rakowem Częstochowa. Zmierzyły się ze sobą dwie drużyny, które w ostatnim czasie prezentowały dobrą formę. Tyszanie zostali jednak znokautowani przegrywając aż 0:3. Mając na koncie 46 punktów, zajmują 8. miejsce w lidze. Kurs w Fortunie, że GKS Tychy wygra przynajmniej jedną połowę, wynosi 2.27.

 

W pierwszym spotkaniu sezonu pomiędzy ekipami z Tychów i Katowic, GieKSa na wyjeździe musiała uznać wyższość przeciwnika. W 23. minucie spotkania Piotr Ćwielong wykorzystał rzut karny. Ekipa z Bukowej nie była w stanie zmienić tego wyniku. Kurs w Fortunie, że dziś GieKSa wygra 1:0, wynosi 5.9.

Autor: GKS Katowice, Fot. GKS Tychy

Zobacz również1 liga na Facebooku