Zapowiedź: Chrobry Głogów – Raków Częstochowa

2018-08-18
Chrobry Głogów podejmie u siebie lidera Fortuna 1 Ligi, zespół Rakowa Częstochowa. Początek spotkania o 17:45.

W trzech ostatnich konfrontacjach obu drużyn kibice łącznie oglądali 13 goli. Tym razem spotka się zespół, który w tym sezonie jest najskuteczniejszy - Raków ma 7 bramek, z drużyną, która bardzo dobrze broni - bramkarz Chrobrego do tej pory dwukrotnie kapitulował. Kurs w Fortunie, że Raków nie strzeli bramki, wynosi 3.8.

 

Zespół trenera Grzegorza Nicińskiego, jak na razie nie jest zbyt skuteczny. MZKS strzelił dwa gole, w tym jeden z rzutu karnego. Wpływ na to może mieć odejście najlepszego strzelca Nice 1 Ligi w sezonie 2017/18. Mateusz Machaj - zdobywca 16 bramek - w letnim okienku transferowym trafił do Jagiellonii Białystok. Kibice w Głogowie liczą, że ten stan rzeczy się odmieni. Z kolei Raków po bardzo dobrej grze w defensywie w spotkaniu z Odrą (wygrana 1:0) na pewno będzie chciał jak najdłużej grać na „0 z tyłu”.

 

- W Głogowie oczywiście zagramy o trzy punkty. Przede wszystkim mam w pamięci przegraną 1:3 na Limanowskiego. Zagraliśmy wtedy znacznie poniżej własnych możliwości i dlatego chcemy się skutecznie zrewanżować - zapowiada zawodnik RKS-u Adam Radwański. Kurs w Fortunie, że gospodarze strzelą dziś dokładnie trzy gole, wynosi 8.3. 

Autor: Raków Częstochowa, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku