Zapowiedź: Bruk-Bet Termalica – Sandecja

2018-08-17
17 sierpnia to dzień pojedynku naszego zespołu z popularnymi "Słoniami", czyli Bruk-Betem Termalica Nieciecza. Będzie to mecz zespołów, które w poprzednim sezonie występowały w LOTTO Ekstraklasie. Kto wygra? A może padnie remis? Odpowiedzi na te pytania poznamy w piątek tuż przed 21:00.

W poprzedniej kolejce więcej powodów do radości mieli kibice z Nowego Sącza, a to dzięki wygranej przeciwko GKS-owi Katowice. Gola na wagę trzech punktów Mateusz Klichowicz; wszystko działo się w pierwszym od roku starciu przy ul. Kilińskiego 47. Dzięki temu rezultatowi podopieczni Tomasza Kafarskiego awansowali na 11. pozycję w ligowej tabeli i tracą dwa punkty do liderujących Rakowa, Bytovii, Warty i ŁKS-u Łódź. Kurs w Fortunie, że Sandecja strzeli dziś bramkę jako pierwsza, wynosi 2.32. 

 

Natomiast Ekipa pod wodzą Jacka Zielińskiego musiała uznać wyższość GKS-u Tychy. Co więcej, niecieczanie jako pierwsi objęli prowadzenie za sprawą trafienia Bartosza Śpiączki. Później do głosu doszli tyszanie, którzy jeszcze pod koniec pierwszej połowy zamknęli wynik meczu dzięki golom Kamila Zapolnika i Dawida Abramowicza. Taki rezultat spowodował, że "Słonie" są na 14. miejscu w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi i tracą do dzisiejszego rywala zaledwie jeden punkt. 

 

Trenerzy obu ekip mogą w piątek skorzystać ze wszystkich swoich zawodników, ponieważ nikt nie musi odbywać kary za nadmiar kartek i nie narzeka na uraz. W zespole gospodarzy piątkowego meczu jest trzech zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali Sandecję. Są to: Kamil Słaby, Przemysław Szarek i Bartosz Szeliga. 

 

Oba zespoły grały już ze sobą  trzynastokrotnie. Sześć razy wygrała Sandecja, trzy razy padł remis, a cztery razy wygrywały "Słonie". Bilans bramkowy również jest na korzyść "Biało-czarnych", bowiem strzelili 15 goli przy straconych 11. Kurs w Fortunie, że dziś mecz zakończy się bez remisu, wynosi 1.44.

Autor: Sandecja, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku