Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie 2:0

2018-05-21
Zagłębie Sosnowiec utrzymało pozycję wicelidera Nice 1 Ligi, pokonując Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0.

Mecz rozpoczął się od lekkiej przewagi Zagłębia. Swoje okazje mielii kolejno Lewicki i Wrzesiński jednak w obydwu przypadkach Leszczyński nie musiał specjalnie się wysilać, aby zatrzymać piłkę.

 

Po stronie gości w pierwszych dwudziestu minutach należało odnotować rzut wolny z okolic 18 metra, który jednak nie został dobrze wykonany przez Gugę – Gruzin trafił prosto w mur. Wynik spotkania został otwarty przez gospodarzy. Z rzutu rożnego precyzyjnie dośrodkowywał Banasiak, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Szymon Lewicki, który mocnym strzałem głową nie dał szans Leszczyńskiemu. Do końca pierwszej połowy kibice nie ujrzeli więcej sytuacji bramkowych i do szatni zawodnicy Zagłębia schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. 

 

Po przerwie nieco odważniej do ataku ruszyli Górale, lecz to swoją drugą bramkę zdobyli gospodarze i to znów stałym fragmencie gry. Do rzutu wolnego z okolic 25 metra podeszli Nowak i Banasiak, jednak to ten drugi zdecydował się na atomowe uderzenie, a piłka po raz drugi  wylądowała w siatce Rafała Leszczyńskiego. Po utracie tej bramki drużyna trenera Adama Noconia nieco bardziej się otworzyła, ale bramki nie zdobyła, a mogło kosztować ją to utratę trzeciego gola, jednak w sytuacji oko w oko z bramkarzem TSP pomylił się Sanogo, który posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.


Zagłębie Sosnowiec – TS Podbeskidzie 2:0 (1:0)

 

1:0 Lewicki 30'

2:0 Banasiak 61'

 

Żółte kartki: Puchacz, Milewski – Sabala, Sierpina, Bougaidis.

Sędziował: Paweł Pskit (Zgierz).

Widzów: 4115.

 

Zagłębie: Kudła – Nawotka, Jędrych, Cichocki, Puchacz – Wrzesiński (60' Cristovao), Rzonca, Nowak, Milewski, Banasiak (73' Mularczyk) -  Lewicki (67' Sanogo).

 

Podbeskidzie: Leszczyński – Modelski, Malec, Bougaidis, Oleksy – Kostorz (56' Tomczyk), Hanzel, Guga, Sierpina – Rakowski (46 'Chmiel) – Sabala (77' Kozak).


Autor: Podbeskidzie, Fot. Podbeskidzie

Zobacz również1 liga na Facebooku