Zagłębie Sosnowiec dzieli się wiedzą

2022-09-23
Od początku tego tygodnia, w ramach kursu UEFA PRO, na stażu w Sosnowcu przebywał Martin Fučík - trener drużyny U16 w czeskiej FC Zbrojovka Brno. Swoją wizytę rozpoczął od długiej rozmowy z trenerem Arturem Skowronkiem, a później uczestniczył w procesie treningowym pierwszego zespołu Zagłębia Sosnowiec.

Martin obserwował również zajęcia drugiego zespołu oraz drużyn U19 i U17. Szczegółowo o funkcjonowaniu Akademii Piłkarskiej Zagłębia Sosnowiec, im. Włodzimierza Mazura opowiedział gościowi klubu prezes Łukasz Walczak, natomiast wiceprezes Adrian Barański zaprezentował projekty Junior Football, ZARI i Zagłębie Grassroots. Czeski trener dowiedział się także o nowych inicjatywach - organizowanych przez Zagłębie zajęciach sportowych, które wkrótce rozpoczną się w szkołach podstawowych i przedszkolach Zagłębia Dąbrowskiego. Informacjami na temat swojej pracy podzielili się również pracownicy działu marketingu i biura prasowego, swoje obowiązki przedstawił też Marcel Płachta - kierownik pierwszej drużyny. W ostatnim dniu Martin odwiedził Zagłębiowski Park Sportowy - ZPS Sosnowiec, który zrobił na gościu olbrzymie wrażenie.

Martin Fučík - "Byłem tutaj na początku 2019 roku i w mojej ocenie od tego czasu bardzo dużo się zmieniło. Akademia Zagłębia Sosnowiec jest teraz trzy poziomy wyżej. Widać, że klub cały czas się rozwija, a ten nowy stadion, który będziecie mieli, jest po prostu super. Jestem bardzo zadowolony z pobytu w Sosnowcu. Dziękuję prezesowi Łukaszowi Girkowi, trenerowi Arturowi Skowronkowi oraz wszystkim osobom z Zagłębia Sosnowiec za możliwość odbycia bardzo ciekawego stażu i do zobaczenia w listopadzie w Brnie."Autor: Zagłębie Sosnowiec, Fot. Zagłębie Sosnowiec

Zobacz również1 liga na Facebooku