Zagłębie nagrodziło wybitnych uczniów i piłkarzy

2019-06-24
W III LO Mistrzostwa Sportowego im. B. Prusa - Szkoła Podstawowa 48 Mistrzostwa Sportowego oraz ostatnia klasa Gimnazjum nr 18 Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu odbyło się uroczyste zakończenie roku klas piłkarskich Zagłębia Sosnowiec.

Klasy siódme o profilu piłkarskim Szkoły Podstawowej nr 48 Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu uzyskały najwyższe wyniki nauczania w klasyfikacji końcoworocznej w roku szkolnym 2018/19. Klasa 7a ukończyła rok ze średnią ocen 4,59, a klasa 7b ze średnia 4,15.

 

W każdej z klas aż sześciu uczniów uzyskało świadectwo z wyróżnieniem (średnia od 4,75 i minimum bardzo dobre zachowanie), czyli prawie połowa klasy. Klasy mocno angażują się w akcje charytatywne i konkursy organizowane przez szkołę, zwyciężając lub zajmując w nich bardzo wysokie miejsca.

 

Młodzi piłkarze, którzy uzyskali świadectwa z paskiem zostali uhonorowani przez klub  książkami "Zagłębie Sosnowiec. Historia Piłki Nożnej autorstwa", Jacka Skuty. W każdej z nich była zawarta specjalna dedykacja Marcina Jaroszewskiego, prezesa zagłębiowskiego klubu.


Wyniki podopiecznych Zagłębia obalają powszechnie panujący stereotyp, że dobre wyniki w nauce nie idą w parze z uprawianiem sportu. W Zagłębiu jest akurat na odwrót, dobrzy uczniowie są także świetnie rokującymi na przyszłość piłkarzami.

Autor: Zagłębie Sosnowiec, Fot. Zagłębie Sosnowiec

Zobacz również1 liga na Facebooku