Za nami dwa dni testów do SMS Miedź

2018-04-19
Przez dwa dni trenerzy Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica sprawdzali zawodników, którzy starali się o przyjęcie do klas szkoły podstawowej i liceum SMS Miedź Legnica. W testach wzięło udział prawie 100 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Testy do liceum i szkoły podstawowej SMS Miedź Legnica podzielono na dwa dni. W pierwszym testowani byli przyszli licealiści. Dzień później trenerzy Akademii Miedzi przyglądali się dzieciom z młodszych roczników. – Testy wypadły bardzo dobrze. Jesteśmy także zadowoleni zainteresowaniem, bo przyjechało do nas prawie stu chętnych. – mówił trener Hubert Łysy odpowiedzialny za przeprowadzenie testów.

 

Podczas testów ochotnicy musieli wykazać się sprawnością fizyczną podczas testu przyspieszenia, oraz skocznością, a także wytrzymałością. Pokazali także umiejętności prowadzenia piłki, celność strzałów oraz zachowanie w grze.

 

- Było bardzo fajnie. szczególnie dobrze wypadłem w konkurencjach piłkarskich. Dobrze też strzelałem do bramki, jestem z siebie bardzo zadowolony - mówił Krzysiek, jeden z ochotników do gry i nauki w barwach SMS Miedź Legnica.

 

Oferta SMS Miedź Legnica należy do jednych z najlepszych w kraju. Przyszli uczniowie legnickiej szkoły sportowej mogą liczyć na opiekę wykwalifikowanej kadry nauczycieli i pedagogów, trenerów, dietetyka i fizjoterapeutów. Dodatkowo szkoła mieści się w nowoczesnym kompleksie uczelnianym, na treningi zawodnicy przywożeni są szkolnymi autokarami, a wszystkie zajęcia szkolne i treningowe ułożone zostały w jednolity plan. Dodatkowo nasi uczniowie mogą skorzystać z zakwaterowania w klubowej Bursie.

 

 

Autor: Miedź Legnica, Fot. Miedź Legnica

Zobacz również1 liga na Facebooku