Wyjątkowa kolejka!

2018-11-05
To była niewątpliwie wyjątkowa kolejka. Na pierwszoligowych boiskach zobaczyliśmy aż 26 bramek. W żadnym ze spotkań nie padł bezbramkowy remis!

26 bramek w jednej kolejce to trzeci wynik pod względem liczby goli w tym sezonie. Jak dotąd najwięcej bramek padło w 8. Kolejce – 30. W 6 i 9 natomiast piłka wpadała do siatki 29 razy. Najwięcej bramek w 17. kolejce zobaczyli kibice w Łodzi – aż sześć!

 

17. kolejka to także gol niespełna 16-letniego Kacpra Sadłochy ze Stali Mielec. Młody zawodnik ustalił wynik sobotniego meczu ze Stomilem Olsztyn, strzelając gola na 4:0. W chwili pojawienia się na boisku miał dokładnie 15 lat i 337 dni!

 

">

 

W Nowym Sączu kibice zobaczyli natomiast najszybciej strzeloną bramkę w historii Fortuna 1 Ligi. Autorem gola został Mateusz Klichowicz z Sandecji Nowy Sącz. Napastnik „Biało-czarnych” potrzebował na strzelenie bramki zaledwie 16 sekund! Wcześniej rekord ten należał do Vladislavsa Gutkovskisa z Bruk-Bet Termaliki, który pokonał bramkarza Puszczy Niepołomice w 18 sekundzie meczu.

 

">

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku