Wyjątkowa eskorta dla piłkarzy podczas meczu z Ruchem!

2018-04-25
Zbliża się Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Miedź od lat jest otwarta na osoby niepełnosprawne, a przy klubie działa Klub Kibiców Niepełnosprawnych. By podkreślić w sposób szczególny fakt uczestnictwa osób niepełnosprawnych w meczach piłkarskich, podczas spotkania Miedzi z Ruchem Chorzów osoby niepełnosprawne znajdą się w specjalnej eskorcie, która wyprowadzi piłkarzy na boisko!

Miedź regularnie stara się przypominać wszystkim, że stadion jest miejscem otwartym także dla osób niepełnosprawnych. Na legnickim stadionie regularnie gościmy osoby niepełnosprawne, skupione głównie w Klubie Kibiców Niepełnosprawnych Miedzi (dziś liczy on już kilkadziesiąt osób!). – Kibice niepełnosprawni są mile widziani na każdym meczu Miedzi – mówi Krzysztof Piotrowski, kierownik ds. organizacyjnych Miedzi. W sobotę w eskorcie meczowej Miedzi, która wyprowadzi piłkarzy na boisko przed rozpoczęciem meczu z Ruchem, także znajdą się osoby niepełnosprawne. Już dziś prosimy wszystkich kibiców o przywitanie ich gorącymi brawami!

 

Wśród kibiców niepełnosprawnych są także osoby niedosłyszące, głuche i głuchonieme. Specjalnie dla nich KKN Miedź przygotował zaproszenie na sobotni mecz w języku migowym!

 

">

Autor: Miedź Legnica, Fot. Miedź Legnica

Zobacz również1 liga na Facebooku