Wtorek w F1L: Spadek Chojniczanki Chojnice

2020-07-14
Chojniczanka Chojnice przegrała z Zagłębiem Sosnowiec i spadła z Fortuna 1 Ligi. Stal Mielec wykorzystała potknięcie Warty Poznań i odskoczyła na 4 punkty.

Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec 1:3 (1:0)
Bramki: Oskar Paprzycki 22’ - Fabian Piasecki 78’, Michał Sacharuk 83’ (s), Patryk Małecki 90’

Chojniczanka dobrze rozpoczęła mecz z Zagłębie Sosnowiec i w 22. minucie prowadziła jedną bramką. Po tym trafieniu obie drużyny mogły wpisać się na listę strzelców, ale dobrze dysponowali byli bramkarze. Radosław Janukiewicz tuż przed przerwą obronił rzut karny wykonywany przez Fabiana Piaseckiego. Ten sam zawodnik nie pomylił się jednak w 78. minucie, kiedy wyrównał, a z Chojniczanki zeszło powietrze i gospodarze stracili jeszcze dwa gole. Taki wynik spowodował, że drużyna z Pomorza nie ma już matematycznych szans na utrzymanie, a Zagłębie na chwilę łapie oddech.

Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
Bramka: Cezary Sauczek 86'

Taka jest właśnie Fortuna 1 Liga. Sandecja Nowy Sącz jeszcze kilka dni temu cieszyła się z wygranej nad wiceliderem Stalą Mielec, a teraz z Suwałk wyjeżdża z zerowym dorobkiem punktowym. Ostatnia drużyna ligi zdobyła komplet punktów w 86. minucie, kiedy do bramki trafił Cezary Sauczek.

Warta Poznań - GKS Tychy 2:2 (2:0)
Bramki: Bartosz Kieliba 6', Mateusz Kupczak 13' (k) - Jan Biegański 75', Łukasz Sołowiej 90'

Emocji nie brakowało w Grodzisku Wielkopolskim. Warta Poznań praktycznie na samym początku ustawiła sobie całe spotkanie, bo prowadziła już 2:0. Podopieczni Piotra Tworka w drugiej połowie jednak oddali grę gościom, którzy to wykorzystali. Najpierw kapitalne trafienie z dystansu w 75. minucie zanotował Jan Biegański, a kilkanaście minut później Łukasz Grzeszczyk wykonywał rzut karny, który obronił Adrian Lis. Bramkarz Warty lepszy okazał się także przy dobitce. Gdy wydawało się, że Warta dowiezie wygraną do końca to GKS zadał ostateczny cios i Łukasz Sołowiej zapewnił swojej drużynie remis.

PGE Stal Mielec - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
Bramka: Maciej Domański 56'

Stal Mielec mogłą mieć obawy przed starciem z Chrobrym Głogów, bo w ostatnim czasie to jedna z najlepiej spisujących się drużyn w Fortuna 1 Lidze. Wystarczy powiedzieć, że klub z Głogowa wygrał 4 ostatnie mecze z rzędu. Gospodarze jednak osiągneli swój cel i zdobyli trzy punkty. W drugiej połowie po składnej akcji strzał na bramkę Michała Szromnika oddał Maciej Domański, który zapewnił swojej drużynie bardzo ważne trzy punkty.