Wsparcie dla klubów F1L w ramach Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej

2023-03-20
Ministerstwo Sportu i Turystyki 22 marca ogłosiło rozstrzygnięcie „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022”, który jest komponentem infrastrukturalnym Programu Wsparcia Mistrzów. Celem programu jest rozwój infrastruktury piłkarskiej klubów PKO BP Ekstraklasy oraz Fortuna 1 Ligi.

- Wsparciem objęta zostanie w szczególności baza szkoleniowo-treningowa, niezbędne zaplecza oraz obiekty o charakterze badawczo-rozwojowym w obszarze piłki nożnej. Zapewnienie nowoczesnej oraz odpowiadającej najwyższym standardom infrastruktury sportowej, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, ma służyć podnoszeniu ogólnego poziomu piłki nożnej w Polsce – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

 

- Jako środowisko pierwszoligowe jesteśmy bardzo zadowoleni, że zostaliśmy beneficjentami Programu Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej. Dziękujemy za inicjatywę i zaangażowanie premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i ministrowi Kamilowi Bortniczukowi. Środki te pomogą klubom w rozbudowaniu i poprawie baz treningowych, które są kluczowe w szczególności dla najmłodszych adeptów piłkarstwa. Poprawa warunków i dostępności boisk to krok w stronę budowania silnego zaplecza polskiej piłki - mówi Marcin Janicki, prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej.


Lista inwestycji wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania

 

Przedstawiona lista wniosków inwestycyjnych, jest listą inwestycji wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania. Wartości dofinansowania wyliczone zostały zgodnie z założeniami programu. W chwili obecnej finalizowana jest ocena merytoryczna (techniczna i ekonomiczna) każdego ze złożonych wniosków, która ostatecznie potwierdzi kwoty dofinansowań w ciągu najbliższych tygodni.

 

Na liście inwestycji znalazło się trzynastu przedstawicieli pierwszoligowego środowiska - są to albo bezpośrednio kluby Fortuna 1 Ligi albo samorządy na terenie których występują nasze drużyny. W tym gronie znalazły się kluby pochodzące z Głogowa, Katowic, Łęcznej, Tychów, Chojnic, Nowego Sącza, Opola, Niepołomic, Chorzowa, Częstochowy, Rzeszowa (Stal), Bielsko-Biała oraz Sosnowca. 

 

Pełna lista inwestycji dostępna jest TUTAJZobacz również1 liga na Facebooku