Wojciech Zając prezesem GKS Bełchatów

2021-01-20
Górniczy Klub Sportowy „Bełchatów” Spółka Akcyjna ma nowego Prezesa Zarządu. Po zakończeniu postępowania konkursowego Rada Nadzorcza Spółki powołała na to stanowisko pana Wojciecha Zająca.

Posiadający wykształcenie wyższe 45-letni Wojciech Zając od ponad dziesięciu lat jest aktywnie związany z działalnością w strukturach piłkarskich zarówno w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa do spraw sportowo-szkoleniowych, jak i w Polskim Związku Piłki Nożnej jako Delegat ds. Bezpieczeństwa.

 

W latach 2018-2020  sprawował funkcję Prezesa SPN CWKS Resovia Rzeszów, która w minionym sezonie awansowała do Fortuna 1 Ligi. Zając był także Wiceprezesem Stowarzyszenia Druga Liga Piłkarska (2019-2020).

 

Wojciech Zając został piętnastym Prezesem  Zarządu w historii istniejącej od 1 lutego 2002 roku Spółki.

 

W celu kontynuacji działań podjętych przez powołane w grudniu ubiegłego roku nowe władze klubu oraz ułatwienia wejścia do klubu nowego Prezesa, Rada Nadzorcza przedłużyła o miesiąc oddelegowanie pana Marka Grzesiaka do Zarządu klubu. W tym okresie będzie on pełnił obowiązki Członka Zarządu.

Autor: 1liga.org, Fot. GKS Bełchatów

Zobacz również1 liga na Facebooku