Warta Poznań zagra w Grodzisku Wielkopolskim

2019-07-11
W rundzie jesiennej Warta Poznań będzie rozgrywać mecze w roli gospodarza w Grodzisku Wielkopolskim. Do „Ogródka” przy Drodze Dębińskiej Warta wróci dopiero po zamontowaniu na tym obiekcie sztucznego oświetlenia.

Pierwotnie wydawało sie, że Warta grać będzie na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Sytuacja jednak się zmieniła. Radni miasta Poznania przyznali 3,5 mln zł Poznańskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji, które zarządzają stadionem przy Drodze Dębińskiej. Środki te zostały przeznaczone na budowę jupiterów i stworzenie infrastruktury potrzebnej do uruchomienia sztucznego oświetlenia. W ciągu kilku tygodni mają ruszyć prace na obiekcie.

 

W związku z modernizacją "Ogródka" klub wystąpił o zgodę na rozgrywanie meczów na innym stadionie. Korzystanie z największego stadionu w mieście byłoby bowiem zbyt kosztowne dla klubu. Ostatecznie PZPN wyraził zgodę, aby Warta rozgrywała mecze w Grodzisku Wielkopolskim. - Drodzy Kibice, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby jak najszybciej wrócić do „Ogródka”. Tu jest nasz dom! - czytamy w oświadczeniu Warty.

 

Ponadto Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zdjęła nadzór infrastrukturalny z Zagłębia Sosnowiec oraz nadzór z zakresu personelu i administracji klubowi Radomiak Radom, który również otrzymała dłuższy termin na wykonanie zaleceń w ramach nałożonego nadzoru infrastrukturalnego oraz zaakceptowała spełnienie przez klub wymogu I.15 Podręcznika Licencyjnego.

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku