Warta Poznań na obchodach 100-lecia poznańskiej AWF

2019-06-17
Drużyna Warty Poznań wystąpiła w towarzyskim spotkaniu piłkarskim z okazji 100-lecia poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Pokonała zespół złożony z pracowników i absolwentów uczelni 7:1.

Warta Poznań i AWF są niemal sąsiadkami przy Drodze Dębińskiej. Obiekty klubu i stadion wyższej uczelni sportowej dzieli zaledwie kilkaset metrów. „Zieloni” skorzystali więc z zaproszenia i wystąpili w towarzyskim meczu, który był elementem obchodów 100. rocznicy powstania AWF. Koszulki Warty Poznań założyli: Adrian Lis (grał w polu), Radosław Jasiński, Michał Grobelny, Adrian Laskowski, Krzysztof Biegański, Kajetan Szmyt i Łukasz Spławski oraz trener jednej z grup młodzieżowych, Bartosz Tomaszewski. W bramce stanął Rafał Mielcarek, były bramkarz „Zielonych”. Jedynie w roli widza wystąpił Piotr Reiss. Wydarzenia z bliska obserwowali też m.in. prezes KS Warta Poznań Józef Bejnarowicz i właściciel Warty Poznań S.A. Bartłomiej Farjaszewski.

 

Akademia wystawiła zespół swoich pracowników, wspartych przez absolwentów. Jeden z nich, Mariusz Rumak, obecny trener Odry Opole, wcielił się w rolę szkoleniowca. Spotkanie miało bardzo towarzyski charakter, grano 2×20 minut na placu wszerz boiska do hokeja na trawie. Ustawiono bramki 5×2 m. Co zrozumiałe, częściej trafiali do nich gracze pierwszoligowca, ale trzeba przyznać, że szczególnie druga połowa była bardzo wyrównana, a reprezentacji AWF z pewnością nie można było odmówić ambicji.

 

Autor: Warta Poznań, Fot. Warta Poznań

Zobacz również1 liga na Facebooku