Stal Mielec na Światowych Dniach Młodzieży

2019-01-21
Światowe Dni Młodzieży w Panamie rozpoczną się 22 stycznia. W tym wydarzeniu udział biorą pielgrzymi z Mielca i fani Stali, którzy podzielili się klubowymi gadżetami z Gwatemalczykami.

Grupa pielgrzymów w Panamie przebywa od 13 stycznia. Polacy do Ameryki Środkowej przylecieli samolotami z Amsterdamu i od tego czasu przebywali u jednej z rodzin w małej miejscowości Ola w środkowej Panamie. - Teraz meldujemy się w Panama City, gdzie odbędą się oficjalne obchody Światowych Dni Młodzieży z udziałem papieża - opowiada Wiktor Strzelczyk, jeden z uczestników.

 

 

Podczas pobytu w miejscowości Ola Polacy spotkali Gwatemalczyków. - Jak się okazało byli oni bardzo zainteresowani futbolem i znali sporo polskich piłkarzy. Łapali się za głowę, gdy dowiedzieli się jak naprawdę wymawia się nazwisko Szczęsny - uśmiecha się Strzelczyk.

 

- W kolejnych dniach rozmawiałem z jednym z chłopaków z Gwatemali, Ignacio, który mówił, że znalazł w internecie klub z mojego miasta. Pytał co oznacza "Stal". Bardzo się ucieszył, gdy podarowałem mu szalik piłkarski - kontynuuje pielgrzym. Ignacio interesuje się przede wszystkim europejskim futbolem. Czasami śledzi takżę ligę meksykańską i MLS. - Opowiadał o Realu i Bayernie. Według niego niemiecki klub tak szybko nie wygra Ligi Mistrzów - kończy Strzelczyk.

 Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku