Stadion ŁKS-u zostanie rozbudowany

2019-05-08
W środę Rada Miejska w Łodzi przegłosowała dofinansowanie środków na rozbudowę stadionu ŁKS-u. Oznacza to, iż za około 36 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą, przy al. Unii 2 stanie obiekt na minimum 18 tysięcy miejsc.

To były udane tygodnie w wykonaniu ŁKS-u. W ubiegłym tygodniu po drugie mistrzostwo Polski sięgnęły siatkarki ŁKS Commercecon Łódź, a w sobotę piłkarze ŁKS-u po 7 latach ponownie znaleźli się w ekstraklasie. To wyjątkowa chwila w najnowszej historii ŁKS-u. Koniec pewnego etapu w rozwoju najstarszego łódzkiego klubu. Niemniej ważna jest infrastruktura, która zaczęła ograniczać jego rozwój, dlatego dzisiejsza decyzja radnych kończy wieloletnią niepewność związaną ze stadionem i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

 

Przypomnijmy, do przetargu na dobudowę trzech brakujących trybun zgłosiły się dwie firmy, z których najniższa oferta opiewa na kwotę 129 mln złotych. Wcześniej miasto zamierzało przeznaczyć na ten cel 95 mln zł. W kwietniu prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska postanowiła dołożyć brakującą kwotę, a komisja budżetowa pozytywnie zaopiniowała zmiany w budżecie na nadchodzące lata. W środę radni postawili więc kropkę na „i”.

 

Przetarg był rozpisany w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, a najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mirbud, która była wykonawcą głównej i na razie jedynej trybuny przy al. Unii. Po podpisaniu umowy na budowę wykonawca będzie miał 36 miesięcy na zrealizowanie inwestycji. Docelowo obiekt będzie posiadać minimum 18 tysięcy miejsc. Zgodnie z założeniami, trybuna południowa i wschodnia mają powstać w oparciu o już istniejącą dokumentację, a północna będzie zaprojektowana od podstaw. Pomieszczenia przeznaczone na muzeum klubowe i restaurację oraz pod wynajem komercyjny mają się znaleźć w południowej i wschodniej trybunie nowego stadionu. W trybunie północnej znajdą się m.in. sala konferencyjna i bankietowa, pomieszczenia socjalne, magazyny oraz powierzchnie biurowo-handlowe.

 

Więcej szczegółów dt. inwestycji poznamy dopiero za kilka tygodni. Wtedy wykonawca powinien przedstawić dokumentację projektową, na podstawie której zrealizowana zostanie rozbudowa.

Autor: ŁKS Łódź, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku