Środa w F1L: Zwycięstwo Korony Kielce i Arki Gdynia

2021-08-18
ŁKS zremisował u siebie z GKS Jastrzębie. Swoje spotkania wygrały Korona Kielce i Arka Gdynia.

Stomil Olsztyn - Korona Kielce 0:1 (0:1)

Bramka: Jakub Łukowski 44' (k)

Korona Kielce dominowała na murawie od pierwszych minut spotkania, ale w miarę upływu czasu traciła swój impet. Na pierwszego gola kibice musieli czekać niemal do ostatnich chwil pierwszej połowy, gdy faul Fundambu w polu karnym skończył się odgwizdaniem rzutu karnego. Jakub Łukowski zamienił go na gola i to Korona dopisuje do swojego dorobku trzy oczka.l

ŁKS Łódź - GKS Jastrzębie 2:2 (1:0)

Bramki: 13' Stipe Jurić, 52' Pirulo - 66' Daniel Feruga, 82' Dawid Witkowski

W 8' piłka zatrzepotała w siatce, jednak bramka nie została uznana, bo Gajda był na pozycji spalonej. Odpowiedź ŁKS-u była już bezbłędna. W 13' Stipe Jurić otworzył wynik spotkania, dając łodzianom jednobramkowe prowadzenie. Ten cios sprawił, że ŁKS się napędzał, jednak do przerwy wynik nie uległ już zmianie. W drugiej odsłonie Pirulo po raz kolejny pokazał próbkę swoich możliwości, podwyższając prowadzenie ŁKS-u. Jastrzębianie strzelili gola kontaktowego, a 82' zamienili rzut karny na bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Arka Gdynia - Widzew Łódź 3:1 (1:1)

Bramki: 45+2', 69' Olaf Kobacki, 80' Karol Czubak  - 10' Marek Hanousek

Widzew Łódź przystępował do tego meczu jako jeden z nielicznych zespołów, które nie straciły w tym sezonie żadnego punktu. Widzewiacy szybko otworzyli wynik spotkania, bo już w 10' Marek Hanousek zdobył bramkę po błędzie defensywy. Później jednak Arka Gdynia zadała trzy skuteczne ciosy. Dublet ustrzelił młody zawodnik gdynian Olaf Kobacki a wynik ustalił Karol Czubak (3:1).