Środa w F1L: Feta w Bielsku-Białej

2020-07-15
Podbeskidzie w środę świętowało awans do PKO BP Ekstraklasy. Pewni udziału w barażach są także zawodnicy Radomiaka Radom.

Puszcza Niepołomice - Stomil Olsztyn 0:0

 

W Niepołomicach obie drużyny zagrały bardzo spokojne spotkanie. Akcji było jako na lekarstwo, a kiedy zawodnicy Puszczy Niepołomice trafili do bramki gości to sędzia gola nie uznał. Ten punkt tak naprawdę nie zadowala żadnej z drużyn. Puszcza nie zbliżyła się do strefy barażowej, a Stomil nie oddalił się znacząco od strefy spadkowej. 

 

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Odra Opole 4:3 (2:1)
Bramki: Bartosz Jaroch 36', Karol Danielak 40', Piotr Żemło 48' (s), Michał Rzuchowski 63' - Patryk Janasik 45', Szymon Skrzypczak 72', Jarosław Czernysz 81'

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała do awansu potrzebowało wygranej bądź remisu w starciu z Odrą Opole. Goście od początku bardzo mocno atakowali i dwukrotnie trafiali do bramki gospodarzy, jednak sędzia ich nie uznał. Wówczas do głosu doszli gracze Krzysztofa Brede, którzy zdobyli dwie bramki, ale Odra się nie poddała i po kapitalnym uderzeniu Patryka Janasika zdobyła bramkę kontaktową. Podbeskidzie jednak po przerwie zadało kolejne dwa ciosy i wydawało się, że więcej emocji już nie będzie, jednak Odra była w stanie zdobyć jeszcze dwa gole. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodarzy i mogli cieszyć się z awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. 

 

Bruk-Bet Termalica - Radomiak Radom 1:1 (0:1)
Bramki: 
Mateusz Grzybek 80' - Maciej Świdzikowski 39'

 

Mimo remisu Bruk-Bet Termalica utrzyma pozycję dającą możliwość gry w barażach o awans. Pewni tej pozycji natomiast są gracze Radomiaka Radom, którzy nie mają już szans na bezpośredni awans. "Słoniki" mimo straty punktów zajmują 6. miejsce, ale punkty zgubili także gracze Puszczy Niepołomic, GKS Tychy, czy Chrobrego Głogów. 

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku