Spotkanie założycielskie Klubu Kibica Niepełnosprawnego Skry Częstochowa

2021-09-16
W czwartkowy poranek odbyło się spotkanie założycielskie Klubu Kibica Niepełnosprawnego Skry Częstochowa. W rozmowach wzięli udział: przedstawiciele KKN – Norbert Zadora i Ryszard Rejment, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Częstochowa ds. osób z niepełnosprawnościami – Tomasz Tyl, a także działacze Skry – Bartosz Błach i Tomasz Musiał.

Podczas spotkania omawiane były szczegóły funkcjonowania nowego Stowarzyszenia. Przedstawiciele Klubu Kibica Niepełnosprawnego przedstawili plany na przyszłość i wizję rozwoju powstałej organizacji. Z uznaniem wyrażali się o współpracy ze Skrą Częstochowa. Uczestniczący w pertraktacjach z ramienia naszego miasta Tomasz Tyl podszedł do sprawy entuzjastycznie i wstępnie zaproponował kilka rozwiązań, które w przyszłości mogłyby wspierać funkcjonowanie stowarzyszenia. Odnosił się przede wszystkim do ewentualnej pomocy dotyczącej przejazdów kibiców niepełnosprawnych na mecze wyjazdowe  naszego klubu.

 

Pewnie wielu z Was jednak zastanawia się, na czym miałoby polegać funkcjonowanie Klubu Kibica Niepełnosprawnego. Szerzej opowiedział nam o tym prezes stowarzyszenia, Norbert Zadora: – Bardzo byśmy chcieli to wszystko przybliżyć osobom niepełnosprawnym zainteresowanym piłką nożną i Skrą. Chcielibyśmy im umożliwić branie udziału w meczach. Przy pomocy miasta, być może poprzez granty, o których między innymi rozmawialiśmy podczas dzisiejszego spotkania, sprawić, by można było zabierać kibiców na wyjazdy Skry.

 

Największym wyzwaniem dla Stowarzyszenia pozostaje organizacja dobrze zaplanowanych wypraw kibiców niepełnosprawnych na mecze: – W tej chwili najważniejsza jest logistyka. Dotarcie na spotkania. Mam nadzieję, że szybko wrócimy do Częstochowy, ale postaramy się – wspólnie z klubem i z miastem – jak najbardziej ułatwić kwestie wyjazdu kibicom niepełnosprawnym. – zakończył Norbert Zadora.

 

Na ręce Pana Zadory w dniu dzisiejszym została złożona także nominacja do funkcji Klubowego Koordynatora Kibiców Niepełnosprawnych (DSLO).

 

W najbliższej przyszłości z pewnością dojdzie do kolejnych spotkań pomiędzy Stowarzyszeniem, działaczami z ramienia miasta Częstochowa i przedstawicielami naszego klubu. Wierzymy, że dzięki naszemu wspólnemu działaniu osobom z niepełnosprawnościami sympatyzującymi ze Skrą wiele rzeczy związanych z obecnością na meczach będzie przychodziło znacznie łatwiej.Autor: Skra Częstochowa, Fot. Skra Częstochowa

Zobacz również1 liga na Facebooku