Sparingowo: Powrót do gry Bruk-Betu, GKS-u Tychy i Chojniczanki

2019-01-23
Kolejne sparingi pierwszoligowców za nami. Tym razem do gry wrócili zawodnicy Bruk-Bet Termaliki, GKS-u Tychy i Chojniczanki Chojnice. Puszcza Niepołomice rozegrała natomiast w ciągu dwóch dni dwa sparingi.

Był to drugi sparing Puszczy Niepołomice w bieżącym okresie przygotowawczym. Tym razem podopieczni Tomasza Tułacza odnieśli wygraną w starciu z ekstraklasową Wisłą. Co ciekawe, w barwach krakowskiego klubu zagrał Krzysztof Drzazga, który jesienią był wiodącą postacią w Puszczy.

 

Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice 2:3 (1:1)
Bramki: Marko Kolar 37', Aleksander Buksa 52' - Bartosz Widejko 29', Hubert Tomalski 67', 87'

 

Bruk-Bet Termalica od początku tygodnia przebywa na zgrupowaniu w Cetniewie. Bramkę dla pierwszoligowca zdobył junior Termaliki Andrzej Rutkiewicz, który zimą otrzymał szansę od sztabu szkoleniowego na trenowanie z seniorami.

 

Gryf Wejherowo - Bruk-Bet Termalica 1:1
Bramki: ? - Andrzej Rutkiewicz 72'

 

Do gry powrócili także zawodnicy GKS-u Tychy, którzy zmierzyli się z Odrą Opole. Zawodnicy Mariusza Rumaka wzięli rewanż za porażkę 2:4, której doznali pod koniec poprzedniej rundy na stadionie w Tychach.

 

Odra Opole - GKS Tychy 2:0 1:0
Bramki: Ivan Martin 32', Mariusz Rybicki 66'

 

 

To mógłby być hitowy mecz w Fortuna 1 Lidze. W spotkaniu towarzyskim zmierzyły się ze sobą 2. i 3. drużyna Fortuna 1 Ligi. W tym starciu lepsi okazali się podopieczni Artura Skowronka.

 

Stal Mielec - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
Bramka: Mendi 47'

 

 

Do gry powrócili także zawodnicy Chojniczanki Chojnice, którzy pokonali drugoligową Olimpię Grudziądz. Pod koniec tygodnia drużyna z Chojnic zmierzy się w derbowym starciu z Bytovią Bytów. Zimowe sparingi tych drużyn to już mała tradycja na Pomorzu.

 

Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice 1:2 (0:2)
Bramki: ? - zawodnik testowany 20', Tomasz Mikołajczak 40'

 

Puszcza Niepołomice w drugim sparingu z rzędu (pierwszy rozegrany we wtorek) dość dotkliwie przegrała ze Stalą Stalowa Wola. Tomasz Tułacz wystawił jednak drużynę składającą się głównie z zawodników testowanych.

 

Stal Stalowa Wola - Puszcza Niepołomice 4:1 (2:1)
Bramki: Andrzej Trubeha 3', Adrian Dziubiński 11', Piotr Mroziński 48', Michał Kitliński 73' - Jakub Zagórski 5'

 

Warta przegrała 0:1 z piątą drużyną litewskiej ekstraklasy. Po przerwie Adrian Cierpka nie wykorzystał rzutu karnego.

 

Warta Poznań - Żalgiris Kowno 0:1

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku