Sobota w F1L: Znów nie zabrakło emocji

2020-07-04
Warta Poznań doznała drugiej porażki z rzędu. Stal Mielec zremisowała w ostatnich minutach z Odrą Opole, a w meczu Miedź Legnica - GKS Tychy padł remis.

Miedź Legnica - GKS Tychy 2:2 (1:1)
Bramki: Omar Santana 12', Joan Roman 61' - Szymon Lewicki 41', Wojciech Szumilas 80'

To był mecz pełen emocji. Miedź Legnica szybko wyszła na prowadzenie w 12. minucie, ale Lewicki doprowadził do wyrównania jeszcze przed przerwą. Z kolei drugą połowę znów dobrze rozpoczęli gospodarze, lecz ponownie nie poddali się zawodnicy GKS Tychy, którzy tym razem za sprawą Wojciecha Szumilasa. Obie drużyny dzięki remisowi utrzymały się w strefie barażowej.

PGE Stal Mielec - Odra Opole 1:1 (0:0)
Bramki: Grzegorz Tomasiewicz 88' - Arkadiusz Piech 73'

Odra Opole znów zaprezentowała się bardzo dobrze i to na boisku lidera Fortuna 1 Ligi. Pierwsza bramka padła w 73. minucie, kiedy to Mateusz Czyżycki uruchomił podaniem Arkadiusza Piecha i było 1:0 dla Odry. Stal jeden punkt wyrwała w końcowych minutach, kiedy to Grzegorz Tomasiewicz wpisał się na listę strzelców. Obie drużyny z pewnością nie są zadowolone z takiego rezultatu, bowiem Odra nadal znajduje się w strefie spadkowej, a Stal może dać się dogonić Podbeskidziu.

Warta Poznań - Puszcza Niepołomice 1:2 (0:1)
Bramki: Robert Janicki 81' - Marcin Stefanik 45' (k), Bartosz Kieliba 65' (s)

Drugą porażkę z rzędu zanotowali gracze Warty Poznań, którzy coraz bardziej komplikują swoją sytuację w konkteście bezpośredniego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Puszcza Niepołomice po raz kolejny udowodniła, że na wyjazdach jest bardzo mocną drużyną i po raz kolejny zabrała punkty drużynie, która walczy o najwyższe cele. Dzięki tej wygranej klub z Niepołomic umacnia się w środkowej strefie tabeli.