Sobota w F1L: Wygrane gospodarzy i remis w Niecieczy

2019-11-02
12 bramek padło podczas sobotnich meczów 16. kolejki Fortuna 1 Ligi. Miedź wygrała z Radomiakiem, Olimpia z Odrą Opole, a Bruk-Bet zremisował z GKS-em Jastrzębie.

Miedź Legnica - Radomiak Radom 3:1 (3:0)
Bramki: Paweł Zieliński 12', Adrian Purzycki 17', Jakub Łukowski 42' - Maciej Górski 86

Kapitalny mecz odbył się w Legnicy. Miedź bardzo szybko wyszła na prowadzenie. Gospodarze byli bardzo skuteczni i na przerwę schodzili z trzybramkowym prowadzeniem! Radomiak od początku drugiej połowy ruszył do ataków, ale goście nie potrafili pokonać Łukasza Załuski. Dodatkowo to Miedź miała rzut karny na 4:0, jednak Henrik Ojamaa nie trafił w światło bramki. Lider Fortuna 1 Ligi za wszelką cenę chciał odrobić straty, ale pierwszego gola udało się zdobyć dopiero w 87. minucie i trzy punkty zostały w Legnicy.

Olimpia Grudziądz - Odra Opole 3:1 (0:0)
Bramki: Omar Monterde 56', Omran Haydary 75', Maciej Kona 85' - Arkadiusz Piech 62'

Z przełamania mogą cieszyć się zawodnicy Olimpii Grudziądz, którzy wygrali na własnym stadionie z Odrą Opole. Na listę strzelców po raz kolejny w tym sezonie wpisał się Omran Haydary, a premierowe trafienie w barwach Odry zdobył Arkadiusz Piech. Odra jednak nadal zamyka ligową stawkę, a Olimpia znajduje się w górnej części tabeli.

Bruk-Bet Termalica - GKS Jastrzębie 2:2  (1:1)
Bramki:
Roman Gergel 23' (k), Martin Mikovic 54' - Farid Ali 27', Jakub Wróbel 64'

Sporo bramek padło także w Niecieczy. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale goście potrafili wyrównać stan meczu. Ostatecznie mecz zakończył się remisem. GKS jest więc niepokonany od czterech spotkań, a Bruk-Bet zdobył punkt po tym, jak tydzień temu przegrał w Radomiu.