Sobota w F1L: Wygrana Chrobrego i Puszczy

2021-11-27
W dwóch sobotnich spotkaniach Chrobry Głogów wygrywa z Arką Gdynia 1:0, natomiast Puszcza Niepołomice wysoko pokonuje u siebie Koronę Kielce 5:2.

Chrobry Głogów - Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Bramka: Michał Michalec 65'

Początek spotkania rozgrywany głównie w środkowej części boiska. Pierwszą okazję na zdobycie gola miała drużyna Chrobrego dopiero w 19. minucie, jednak broniący bramki Daniel Kajzer nie zawiódł gdynian. W 30. minucie po dużym błędzie tego zawodnika Arkowcy mogli przegrywać, gdyby głogowianie wykorzystali niespodziewaną okazję. Do przerwy jednak żadna z drużyn nie zdobyła gola. Na początku drugiej połowy Arka zintensyfikowała swoje ataki na bramkę Leszczyńskiego, jednak to interwencja Kajzera uratowała w 50. minucie gości od utraty gola. W 65. minucie spotkania gospodarze dopinają swego i Michał Michalec po strzale głową wyprowadza Chrobrego na prowadzenie. Arka rzuciła się do odrobienia strat, jednak żadna ze stworzonych okazji nie przyniosła gola i mecz zakończył się zwycięstwem Chrobrego.

Puszcza Niepołomice - Korona Kielce 5:2 (4:1)

Erik Cikos 9', 32' (k), Marcel Pięczek 19', Hubert Tomalski 38', Jakub Bartosz 63' - Michał Koj 45', Jakub Łukowski 59'

Już w 9. minucie meczu po sporym zamieszaniu w polu karnym Korony i kilku zablokowanych strzałach ostatecznie gola zdobywa Erik Cikos. Dziesięć minut później Marcel Pięczek podwyższa wynik spotkania. W 25. minucie Gabriel Kobylak popisuje się znakomitym refleksem i ratuje zespół przed utratą gola. W 30. minucie podyktowany zostaje rzut karny dla Puszczy, a Erik Cikos pewnie wykorzystuje jedenastkę i Puszcza prowadzi już 3:0.  W 38. minucie po kapitalnym golu z dystansu Huberta Tomalskiego gospodarze prowadzą już czterema bramkami. Na tym jednak nie koniec, bo w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie kontaktowego gola zdobywa dla Korony Michał Koj. Na drugą połowę goście wyszli zdeterminowani, aby odrobić trzybramkową stratę, jednak mimo wielu prób długo nie udało się strzelić gola. W 59. minucie udaje się to Jakubowi Łukowskiemu i przewaga gospodarzy maleje już do dwóch goli. Krótko jednak goście cieszyli się z minimalnego zmniejszenia strat, bo już w 63. minucie Konrad Forenc popełnia duży błąd przy obronie strzału Emile Thiakane i po wypuszczeniu piłki z rąk do bramki kieruje ją Jakub Bartosz. Ostatecznie Puszcza Niepołomice pokonuje Koronę Kielce 5:2.