Sobota w F1L: Świąteczne zwycięstwo Górników i wygrana Resovii

2021-12-04
W sobotę GKS Katowice pokonał na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała, a Apklan Resovia Rzeszów pokonała Skrę Częstochowa.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice (1:2) 1:2

Bramki: 19' Kamil Biliński - 17', 45' Filip Szymczak

Przed meczem z GKS-em Katowice nagrodę dla Piłkarza Listopada otrzymał Kamil Biliński, który nie ma sobie równych w Fortuna 1 Lidze. Wynik spotkania otworzyli katowiczanie, po uderzeniu Filipa Szymczaka, ale niedługo cieszyli się z prowadzenia. Kapitalna akcja Goku-Biliński sprawiła, że w Bielsku-Białej na tablicy wyników widniało 1:1. Tuż przed przerwą swoje stuprocentowe sytuacje mieli gospodarze, ale to goście odpowiedzieli przepięknym strzałem Szymczaka i na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej odsłonie wynik nie uległ zmianie i to katowiczanie dopisują do swojego dorobku trzy punkty.

Skra Częstochowa - Apklan Resovia Rzeszów (0:1) 0:1

Bramki: 27' Sebastian Strózik

Tuż po pierwszym gwizdku sędziego miała miejsce piękna uroczystość, a mianowicie symboliczne pożegnanie Konrada Domonia. Zawodnik reprezentował Resovię Rzeszów nieprzerwanie przez 18 lat! Choć formalnie gospodarzem starcia była Skra Częstochowa grano na rzeszowskim obiekcie. Doping niósł drużynę "gości", która w 27' otworzyła wynik spotkania za sprawą Sebastiana Strózika. To było jedyne trafienie, które padło w Rzeszowie a więc to Apklan Resovia może się cieszyć z kompletu punktów.