Sobota w F1L: Stal przerywa serię Rakowa!

2019-04-06
Stal Mielec przerwała serię 23 ligowych meczów bez porażki Rakowa Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna przegrali w Mielcu 1:3. Z kolei Warta Poznań odniosła ważne zwycięstwo w starciu z Wigrami Suwałki, a Bytovia podzieliła się punktami z Sandecją.

Stal Mielec - Raków Częstochowa 3:1 (2:0)
Bramki: Krystian Getinger 5', Łukasz Janoszka 39', Denis Gojko 90' - Andrzej Niewulis 90'

To była kapitalna wizytówka Fortuna 1 Ligi! Mecz Stali z Rakowem to z pewnością jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, a tuż przed przerwą podwyższyli prowadzenie. Po obu bramkowych akcjach ręcę same składały się do oklasków. W drugiej połowie Raków chciał jak najszybciej zdobyć bramkę kontaktową, ale świetnie spisywał się w bramce Serweryn Kiełpin. Stal ostateczny cios zadała w doliczonym czasie gry, a goście potrafili odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Tym samym Raków zanotował pierwszą od 23 spotkań porażkę, a Stal Mielec nadal liczy się w walce o awans.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Warta Poznań - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)

Bramka: Michał Żebrakowski 45’ (k)

Powody do zadowolenia mają także w Poznaniu. "Warciarze" wygrali z Wigrami Suwałki, z którymi walczą o utrzymanie w Fortuna 1 Ligi. Gospodarze wygrali po rzucie karnym, który wywalczył Michał Jakóbowski, a na bramkę zamienił Michał Żebrakowski. Warta na ten moment ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową, a Wigry do bezpiecznego miejsca tracą dwa "oczka".

Bytovia Bytów - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)
Bramki: Mateusz Kuzimski 56' (k) - Michal Piter-Bucko 22' (k)

W Bytowie obie drużyny podzieliły się punktami i... nie poprawiły swojej sytuacji w ligowej tabeli. Bytovia, aby myśleć o utrzymaniu musi zacząć wygrywać, a Sandecja Nowy Sącz chyba ostatecznie odpadła z walki o awans. Co ciekawe, dla Bytovii to 14 remis w tym sezonie, a dla Sandecji... 12! Nic dziwnego, że mecz pomiędzy tymi rywalami zakończył się podziałem punktów.

Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 0:0

Wciąż niepokonanany w tym roku jest Stomil. Tym razem drużyna z Olsztyna na własnym stadionie bezbramkowo zremisowała z Chojniczanką Chojnice, która w pierwszej połowie za sprawą Tomasza Mikołajczaka mogła objąć prowadzenie, jednak napastnik gości trafił w słupek. To dla obu drużyn jest trzeci remis z rzędu.