Sobota w F1L: Remis w derbach Łodzi

2021-03-06
Widzew prowadził już 2:0 w derbach Łodzi, ale ostatecznie ŁKS zdołał wyrównać. W sobotę wygrał Górnik Łęczna, GKS Jastrzębie i Chrobry Głogów.

ŁKS Łódź - Widzew Łódź 2:2 (0:2)
Bramki: Pirulo 49', Ricardinho 85' - Krystian Nowak 25', Michael Ameyaw 28'

Nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że mecze derbowe to inny ciężar gatunkowy spotkań. ŁKS jako gospodarz z pewnością liczył na komplet punktów, a podrażniony porażką u siebie Widzew Łódź oczekiwał wzięcia rewanżu. W pierwszej połowie padły dwie bramki, dokładniej w czasie trzech minut. Najpierw w 26’ Krystian Nowak wykorzystał nieporozumienie gospodarzy w defensywie, a chwilę później Michael Ameyaw zagłówkował, zapewniając widzewiakom dwubramkowe prowadzenie. ŁKS Łódź ruszył do odrabiania strat, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie. Co nie udało się podrażnionym zawodnikom gospodarzy w końcówce pierwszej połowy, zostało wyegzekwowane na początku drugiej. ŁKS odpowiedział golem Pirulo, zaczął dominować na murawie i usilnie dążył do strzelenia kolejnej bramki. W 87’ wejście smoka zanotował Ricardinho, który strzałem z przewrotki pokonał golkipera Widzewa. Tym samym derby Łodzi zakończyły się remisem!

Apklan Resovia - Górnik Łęczna 0:2 (0:1)
Bramki: Serhij Krykun 37', Aleksander Jagiełło 90'

Górnik Łęczna udowodnił dobrą dyspozycję w meczu w Rzeszowie. W szczególności zadowolony może być Krykun, który w pierwszym meczu zaliczył dwie asysty, a w sobotę wpisał się na listę strzelców i otworzył wynik meczu. Górnik już do przerwy powinien prowadzić dwoma bramkami, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Wojciechowski. Gospodarze mogli to wykorzystać po przerwie, ale trafili w poprzeczkę. W kolejnych minutach goście mogli podwyższyć wynik, ale pomylił się Mak, a w tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił wynik Aleksander Jagiełło.

GKS Jastrzębie - Korona Kielce 2:0 (0:0)
Bramki: Daniel Rumin 64', Daniel Szczepan 84' (k)

Pierwsza połowa tego spotkania była nieco bezbarwna. Brakowało klarownych sytuacji, ale wszystko zmieniło się po przerwie, kiedy obie drużyny zdecydowały się zaatakować. W 64. minucie z najbliższej odległości gola zdobył Daniel Rumin, a kilkanaście minut później Marcel Zapytowski uchronił Koronę przed stratą drugiego gola. W 83. minucie to jednak GKS ostatecznie udało się podwyższyć wynik, kiedy to Daniel Szczepan zamienił rzut karny na gola i GKS mógł cieszyć się z wygranej.

Radomiak Radom - Chrobry Głogów 1:2 (0:2)
Bramki: Karol Angielski 85' - Robert Mandrysz 5', Dominik Dziąbek 45'

Lepiej spotkania w Radomiu nie mogli rozpocząć goście. W 5. minucie Robert Mandrysz uderzył z dystansu i trafił w samo okienko bramki Radomiaka. Gospodarze mogli wyrównać po uderzeniu Damiana Gąski, jednak ten uderzył wprost w golkipera. Tuż przed przerwą pierwszego gola w Fortuna 1 Lidze zdobył Dominik Dziąbek, który wykorzystał prostopadłe podanie i płaskim strzałem pokonał bramkarza. W 84. minucie czerwoną kartkę obejrzał Dominik Piła i goście musieli radzić sobie w osłabieniu. Dodatkowo, Karol Angielski zdobył gola kontaktowego, ale Radomiak już nie zdołał wyrównać i Chrobry wywozi z trudnego terenu cenne trzy punkty.