Sobota w F1L: Pewna wygrana lidera F1L

2020-12-12
Bruk-Bet Termalica w Olsztynie wygrała aż 4:1 z tamtejszym Stomilem i umocniła się na pozycji lidera Fortuna 1 Ligi przed zimową przerwą.

Apklan Resovia - GKS Jastrzębie 1:2 (0:0)
Bramki: Radosław Adamski 90' - Daniel Rumin 59', Farid Ali 85'

W Rzeszowie bramki padły dopiero w drugiej połowie, w której bardzo dużą skutecznością wykazali się goście. Daniel Rumin w 59. minucie wykorzystał dośrodkowanie i wyprowadził GKS na prowadzenie. W 85. minucie było 2:0, bo na listę strzelców wpisał się Farid Ali. Gospodarze byli w stanie zdobyć honorowe trafienie w ostatnich sekundach, ale punktów nie zdobyli i zimę spędzą na ostatnim miejscu w Fortuna 1 Lidze.

Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica 1:4 (0:3)
Bramki: Wiktor Biedrzycki 64’ (k) - Roman Gergel 14’, 16’, 80’, Marcin Grabowski 31’

Bez większych problemów wygraną w Olsztynie odnieśli gracze Bruk-Bet Termaliki. W 14. minucie Roman Gergel otworzył worek z golami, a już 120 sekund było 2:0 za sprawą drugiego trafienia pomocnika "Słoników". W 31. minucie trafienie zanotował Marcin Grabowski i do przerwy losy meczu były praktycznie przesądzone. W drugiej połowie gola honorowego z rzutu karnego zdobył Wiktor Biedrzycki, a w 80. minucie ze swojej trzeciej bramki mógł się cieszyć Roman Gergel. Bruk-Bet dzięki tej wygranej umacnia się na pozycji lidera.

GKS Bełchatów - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)
Bramki: Seweryn Michalski 7' (s), Jewhen Radionow 86'

Pechowo zaczęło się spotkanie w sobotę dla gospodarzy. W 7. minucie po dośrodkowaniu główkował Seweryn Michalski, który wpakował futbolówkę do swojej bramki. Gospodarze mogli wyrównać, ale Waldemar Gancarczyk trafił tylko w słupek. W drugiej połowie gospodarze starali się zagrozić Puszczy, ale nie byli w stanie wykreować żadnej dogodnej sytuacji. W 86. minucie z kolei błąd GKS wykorzystał Radionow, który przechwycił futbolówkę i ustalił wynik meczu.

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 1:1 (0:0)
Bramki: Adam Deja 52' - Paweł Oleksy 81'

Arka była stroną dominującą, jednak udokumentowała to dopiero w 52. minucie, kiedy Adam Deja popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. W 81. minucie Chrobry również wykorzystał stały fragment gry. Po dośrodkowaniu w pole karne w bardzo dużym zamieszaniu najlepiej zachował się Paweł Oleksy, który umieścił piłkę w bramce. W końcówce meczu z kolei zagotowało się pod bramką Chrobrego, jednak ostatecznie uderzenie udało się zablokować obrońcom i mecz zakończył się remisem.

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 0:2 (0:0)
Bramki: Szymon Matuszek 72', 82'

W pierwszej połowie dominowali goście, ale byli nieskuteczni. W 28. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Zapolnik, który jednak uderzył obok bramki. W drugiej odsłonie Miedź Legnica okazała się skuteczniejsza, a dubletem popisał się Szymon Matuszek. Tym samym to legniczanie podsumowali rundę jesienną zwycięstwem.