Sobota w F1L: Nieprawdopodobny mecz w Krakowie

2022-07-30
Trzy sobotnie mecze za nami! W Łodzi i w Chorzowie wygrali gospodarze. W Krakowie Wisła pokonała Arkę Gdynia 1:0. Gdynianie przez ponad pół godziny grali w dziewiątkę.

ŁKS Łódź - Skra Częstochowa 2:1 (1:1)

Bramki: Mateusz Kowalczyk 31', Piotr Janczukowicz 72' - Przemysław Sajdak 45' #ŁKSSKR 

 

99 dni temu został otworzony nowy stadion ŁKS Łódź. Tyle też dni kibice zgromadzeni przy al. Unii musieli czekać na premierowego gola, a wlaściwie gole. Spotkanie w 31. minucie otworzył Mateusz Kowalczyk, a tuż przed przerwą kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Przemysław Sajdak, doprowadzając do wyrównania. Tuż po wejściu na boisko błyskawicznie zameldował się z bramką Piotr Janczukowicz i to gospodarze dopiują do swojego konta trzy punkty! 

 

Wisła Kraków - Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Bramka: Michał Żyro 60' (k) #WISARK 

 

Kibice ostrzyli sobie apetyty na ten mecz, bo ostatnio oba te zespoły mierzyły się ze sobą na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, słowem to prawdziwy hit kolejki! Spotkanie zaczęło się nerwowo dla Arki Gdynia, bo od 25. minuty goście zmuszeni byli do gry w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Christiana Alemana. Piłka jest jednak przewrotna i to właśnie arkowcy pomimo przewagi rywala zaczęli przeprowadzać kąśliwe ataki, które do przerwy nie przyniosły jednak skutecznego strzału. W drugiej odsłonie Michał Marcjanik (ARK) otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Nie była to jedyna zła wiadomość dla gości, bo w 57. minucie Michał Żyro wykorzystał odgwizdany rzut karny. Pomimo gry w przewadze dwóch zawodników, gol Żyry był jedyną bramką w spotkaniu i to Wisła Kraków dopisuje do swojego konta trzy oczka. 

 

Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)

Bramka: Przemysław Szur 56', Kacper Michalski 85' #RCHPUN

 

Beniaminek z  Chorzowa podejmował na własnym terenie liderującą po drugiej kolejce Puszczę Niepołomice. W pierwszej odsłonie zabrakło bramek, bo bardzo dobrze spisywały się formacje defensywne obu zespołów, do czego powoli przyzwyczajają nas na początku rozgrywek. W drugiej osłonie Przemysław Szur otworzył wynik spotkania w 56. minucie, a w 85. po dobitce trafienie dołożył Kacper Michalski. Tym samym Puszcza Niepołomice zaznała pierwszej porażki w obecnym sezonie. 

 , Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku