Sobota w F1L: Hit dla Termaliki, "derby" GKS-ów dla Jastrzębia, pewna wygrana Chrobrego

2020-12-05
W hicie kolejki lider Fortuna 1 Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał wicelidera ŁKS Łódź 2:0. Oba gole padły w końcówkach - odpowiednio pierwszej i drugiej połowy i oba trafienia były udziałem Romana Gergla. Z kolei w Jastrzębiu w derbach GKS-ów, górą Ślązacy. W Głogowie Chrobry pewnie pokonał Akplan Resovię.

GKS Jastrzębie - GKS Bełchatów 3:2 (2:2)

Bramki: Daniel Rumin 2', 45+2', Mateusz Bondarenko 74' - Mariusz Magiera 28', Waldemar Gancarczyk 39'

Już pierwsza akcja gospodarzy przyniosła im powodzenie. Rzut karny wykorzystał najskuteczniejszy w tym sezonie strzelec GKS-u Jastrzębie i było 1:0. Daniel Rumin ustrzelił w pierwszej połowie dublet, bo w ostatniej minucie... wyrównał. Zatem ekipa ze Śląska prowadziła 1:0, potem zaś musiała gonić wynik, bo GKS z Bełchatowa odpowiedział bramką Mariusza Magiery, który pięknie uderzył z rzutu wolnego, oraz Waldemara Gancarczyka. Gancarczyk wykorzystał sytuację sam na sam. Najpierw skutecznie minął Mariusza Pawełka, potem skutecznie przymierzył do bramki. A Rumin doprowadził do remisu, precyzyjnie uderzając z głowy. To był bardzo ciekawy i atrakcyjny dla oka mecz, o czym świadczą statystyki (17 strzałów, z czego 15 celnych). Bramkę na 3:2 Bondarenko zdobył chwilę po tym jak kapitalną interwencją popisał się Mariusz Pawełek.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - ŁKS Łódź 2:0 (1:0)

Bramki: Roman Gergel 45+1', 87 (k)

ŁKS przystępował do tego meczu poważnie osłabiony. Kadrę łodzian przetrzebiły kartki, kontuzje oraz zakażenia koronawirusem. Mimo dużych i poważnych osłabień gości, Termalika długo nie mogła zaskoczyć rywala skutecznym atakiem. Aż przyszedł doliczony czas gry pierwszej połowy, piłkę w pole karne wrzucił Mateusz Grzybek, Gergel dostawił głowę i zdobył bramkę "do szatni". ŁKS dążył do wyrównania, jednak w jego grze brakowało konkretów. W samej końcówce wynik ustalił Roman Gergel. Gergel trafił po raz jedenasty w tych rozgrywkach, ma tyle samo trafień co Kamil Zapolnik.

Chrobry Głogów - Akplan Resovia 3:0 (2:0)

Bramki: Maksymilian Banaszewski 29', Patryk Bryła 31', Tomasz Cywka 90+3'

Wysoką formę prezentuje w ostatnim czasie pomocnik Chrobrego - Maksymilian Banaszewski, który jest bardzo skuteczny pod bramką rywali. To jego szósty gol od początku sezonu, drugi kolejny i trzeci w pięciu ostatnich spotkaniach. Dwie minuty po trafieniu Banaszewskiego Chrobry przeprowadził składną akcję, którą sfinalizował Patryk Bryła, wychodząc w tempo, wykorzystując błąd obrony gości. Po przerwie więcej z gry mieli gospodarze. W 55. minucie od straty gola zawodników Resovii uratował słupek. W następnej akcji Marcel Zapytowski w bardzo dobrym stylu zatrzymał strzał Banaszewskiego. Ten sam zawodnik chwilę później strzelił obok słupka - do celu zabrakło niewiele. Równo z końcowym gwizdkiem zwycięstwo Chrobrego przypieczętował Tomasz Cywka.

Autor: 1liga.org