Sobota w F1L: Efektowna wygrana Podbeskidzia i Korony

2021-11-20
Zagłębie Sosnowiec wygrało z Arką Gdynia, Podbeskidzie rozbiło Górnik Polkowice, a Korona pewnie pokonała Skrę Częstochowa.

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 1:0 (1:0)
Bramka: Szymon Sobczak 24’

 

Pierwszą wygraną na swoim boisku zanotowali podopieczni Artura Skowronka, który wygrali z wyżej notowaną Arką Gdynia. W 24. minucie Szymon Sobczak wykorzystał prostopadłe podanie Maksymiliana Banaszewskiego i trafił do bramki. Wcześniej wynik meczu mógł otworzyć Artur Siemaszko, ale spudłował z najbliższej odległości. Druga połowa moga dobrze zacząć się dla graczy z Gdyni, ale wówczas błędy bramkarza Zagłębia nie wykorzystał Olaf Kobacki. Zagłębie przez cały mecz czekało na swoją okazję w kontrach, a Arka miała problemy z atakiem pozycyjnym. W samej końcówce na listę strzelców mógł wpisać się Olaf Kobacki, jednak posłał piłkę nad poprzeczką. 

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Polkowice 4:0 (1:0)
Bramki: Mathieu Scalet 8, 56, Kamil Biliński 76, Titas Milašius 79 

 

Koncertowo zagrali ponownie gracze Podbeskidzia Bielsko-Biała, którzy tym razem na własnym stadionie pokonali Górnik Polkowice. Mathieu Scalet precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania, a worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Scalet w 56. minucie skompletował dublet, a kolejne trafienie zanotował najlepszy strzelec ligi Kamil Biliński. W 79. minucie ostateczny cios zadał Milasius, dla którego był to debiutancki gol w barwach Podbeskidzia. Górnik okupuje dolne rejony tabeli, natomiast "Górale" są już coraz wyżej. 

 

Skra Częstochowa - Korona Kielce 1:4 (1:1)
Bramki: Maciej Mas 23' - Dawid Błanik 13', Jacek Podgórski 53', Marcin Szpakowski 64', Jakub Górski 90'

 

Świetną passe czterech wygranych z rzędu zawodników Skry Częstochowa przerwała Korona Kielce. Co prawda, do przerwy na tablicy wyników widniał remis, jednak w drugiej połowie Korona podkręciła tempo. Precyzyjnym strzałem popisał się Jacek Podgórski, a 11 minut później prowadzenie podwyższył Szpakowski. W samej końcówce drużyna z Kielc przypieczętowała wygraną kolejnym trafieniem, tym razem jego autorem był Jakub Górski. Dzięki tej wygranej podopieczni Dominika Nowaka przybliżyli się do miejsca premiowanego bezpośrednim awansem. Przed Koroną jeszcze jedno zaległe spotkanie, które może okazać się kluczowe w kwestii miejsca w tabeli na koniec 2020 roku.  

 

 

 

Zobacz również1 liga na Facebooku