Sobota w F1L: Bruk-Bet samodzielnym liderem

2019-08-10
Bruk-Bet Termalika pokonała 2:0 Zagłębie Sosnowiec i została liderem Fortuna 1 Ligi. W derbowym starciu Miedź Legnica okazała się lepsza od Chrobrego Głogów. Na swoim boisku kolejny raz siłę zademonstrował beniaminek z Bełchatowa, a z pierwszej wygranej mogą cieszyć się kibice Sandecji Nowy Sącz.

Miedź Legnica - Chrobry Głogów 2:1 (1:1)
Bramki: Marquitos 45', Roko Mislov 86' - Michał Pawlik 13'

Derbowe spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Chrobrego Głogów. Michał Pawlik oddał bardzo ładny i celny strzał po kapitalnej asyście piętką Mikołaja Lebedyńskiego. Miedź do wyrównania doprowadziła jeszcze przed przerwą za sprawą Marquitosa. W drugiej połowie gospodarze byli stroną dominującą, jednak świetnie w bramce spisywał się Michał Szromnik. W 86. minucie rzut wolny wykonywał Marquitos, a gola zdobył Roko Mislov, który na boisku zameldował się kilkadziesiąt sekund wcześniej. Ostatecznie to Miedź cieszy się z trzech punktów. Chrobry w obecnym sezonie nadal pozostaje bez punktów.

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

GKS Tychy - Odra Opole 4:1 (1:1)
Bramki: Maciej Mańka 44', Dario Kristo 47', Łukasz Grzeszczyk 72' (k), Łukasz Moneta 87' - Mateusz Czyżycki 41'

Z pierwszej wygranej mogą cieszyć się podopieczni Ryszarda Tarasiewicza, co prawda pierwsi na prowadzenie wyszli gracze Odry Opole, jednak 180 sekund było już 1:1. Druga połowa to koncert gry tyszan, którzy zdobyli trzy bramki i cieszyli się z wygranej. Odra z kolei na swoim koncie nadal ma tylko jeden punkt.

GKS Bełchatów - Radomiak Radom 3:0 (2:0)
Bramki: Przemysław Zdybowicz 9', Bartosz Biel 34', Dawid Kocyła 89'

Zawodnicy GKS-u Bełchatowa w drugim meczu na własnym stadionie ponownie zdobyli trzy bramki. Gracze prowadzeni przez Artura Derbina tym razem nie dali żadnych szans innemu beniaminkowi - Radomiakowi Radom. Zarówno GKS, jak i Radomiak po 3. kolejce mają na swoim koncie po 6 punktów, które zdobyli wyłącznie na własnych boiskach.

Puszcza Niepołomice - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (0:1)
Bramki: Jose Embalo 61 - Maciej Korzym 16', Michal Piter-Bucko 74'

Z pierwszych punktów mogą cieszyć się w Nowym Sączu. Sandecja po ciekawym meczu pokonała w Niepołomicach tamtejszą Puszczę. Co ciekawe, do sobotniego meczu Puszcza nie straciła żadnej bramki. Zmienili to Maciej Korzym i Michal Piter-Bucko. Warto odnotować także drugie trafienie z rzędu Jose Embalo, które jednak tym razem nie dało Puszczy punktów.

Bruk-Bet Termalica - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0)
Bramki: Martin Mikovic 56', Piotr Wlazło 69' (k)

Z trzeciej wygranej z rzędu mogą cieszyć się zawodnicy Bruk-Bet Termaliki. Tym razem podopieczni Piotra Mandrysza pokonali na własnym boisku Zagłębie Sosnowiec. Co prawda, do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, ale to w drugiej połowie gospodarze potrafili udowodnić swoją wyższość nad rywalami. Dodatkowo Zagłębie mecz kończyło bez dwóch zawodników - najpierw czerwoną kartkę otrzymał Wojciech Słomka, a później - po wykorzystaniu wszystkich zmian - kontuzji doznał Płamen Kraczunow. Warto odnotować, że "Słoniki" utrzymały po raz kolejny czyste konto i są jedyną drużyną w Fortuna 1 Lidze bez stracego gola.