Sobota w F1L: Beniaminkowie idą za ciosem

2019-08-03
Beniaminkowie nie zwalniają tempa. Olimpia Grudziądz wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec, a Radomiak Radom na własnym stadionie pokonał Stomil Olsztyn. Z wyniku niezadowoleni mogą być w Bełchatowie, bo GKS przegrał z Wartą Poznań.

Warta Poznań - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
Bramka: Tomasz Boczek 71’

 

Z pierwszym trzech punktów mogą cieszyć się gracze Warty Poznań, którzy jednak to spotkanie mogli rozpocząć zupełnie inaczej. Adrian Lis obronił bowiem... trzeci rzut karny w tym sezonie! Warta przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść w 71. minucie, kiedy Tomasz Boczek główkował po rzucie rożnym.

 

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

 

Radomiak Radom - Stomil Olsztyn 2:1 (1:1)

Bramki: Mateusz Michalski 13', Patryk Mikita 88' - Artur Siemaszko 5'

 

Drugi mecz z rzędu wygrał Radomiak Radom, który jednak od 5. minuty musiał odrabiać straty. Udało się to przed przerwą, a w 88. minucie Patryk Mikita zdobył zwycięskiego gola. Na czele tabeli mamy zatem Olimpię Grudziądz, Radomiaka Radom i Bruk-Bet Termalikę.

 

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)
Bramka: Tiago Alves 75'

 

Kibice Olimpii zastanawiali się z pewnością, czy ich drużyna jest w stanie powtórzyć taki sam występ, jak przed tygodniem z Chrobrym Głogów. Tym razem podopieczni Mariusza Pawlaka nie strzelili aż pięciu bramek, ale trafienie Tiago Alvesa wystarczyło do tego, aby z Sosnowca wywieźć kolejny komplet punktów.

 

‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾‾

GKS Jastrzębie - GKS Tychy 2:1 (2:1)
Bramki: Kamil Adamek 7', Damian Tront 32' - Mateusz Piątkowski 38'

 

Gospodarze szybko rozpoczęli strzelanie za sprawą Kamila Adamka, który w 33. minucie już miał dwa trafienia na swoim koncie. Tyszanie bramkę kontaktową zdobyli jeszcze w pierwszej połowie, ale już po przerwie nie byli w stanie strzelić wyrównującego gola. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza mają zatem na swoim koncie 0 punktów, z kolei gospodarze sobotniego starcia mają 4 "oczka".

 

BRAMKI 2. KOLEJKI FORTUNA 1 LIGI

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku