Sobota w F1L: Arka ze zwycięstwem. Korona i GKS Tychy remisują

2021-10-23
W sobotę doszło do niespodzianek. Faworyzowana Korona Kielce zremisowała z Górnikiem Polkowice, a tyszanie podzielili się punktami ze Skrą Częstochowa. Arka Gdynia pod wodzą nowego szkoleniowca pokonała z kolei Apklan Resovię Rzeszów.

Górnik Polkowice - Korona Kielce 2:2 (1:0)

Bramki: 45' Mateusz Piątkowski, 90' Kajetan Szmyt  - 74' Adrian Danek, 82' Jacek Podgórski 

Faworytem tego starcia była trzecia w tabeli Korona Kielce, ale na boisku... niespodziewanie przeważał Górnik Polkowice. Pierwszą bramkę zobaczyliśmy tuż przed przerwą. Swoją szansę wykorzystał Mateusz Piątkowski, który sprawił, że na przerwę gospodarze schodzili z jednobramkową zaliczką. W drugiej odsłonie dwa ciosy zadali kielczanie - najpierw na kwadrans przed końcem bramkę zdobył Adrian Danek, a prowadzenie zapewnił Koronie Jacek Podgórski. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami.

 

Arka Gdynia - Apklan Resovia Rzeszów 2:0 (2:0) 

Bramki: 18' Hubert Adamczyk, 28' Olaf Kobacki

 

To był debiut Ryszarda Tarasiewicza na ławce Arki Gdynia, która wydawała się być konkretniejsza od pierwszych minut spotkania. Hubert Adamczyk w 18. minucie zapewnił gdynianom prowadzenie, które podwyższył Olaf Kobacki. W drugiej odsłonie nie zobaczyliśmy bramek, a więc to Arka Gdynia inkasuje komplet punktów.

 

GKS Katowice - Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)

Bramka: 17' Filip Kozłowski 

 

W trzecim sobotnim spotkaniu beniaminek z Katowic podejmował Puszczę Niepołomice. W 17' gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą duetu Wojciechowski-Kozłowski, co spowodowało, że na przerwę schodzili z jednobramkową zaliczką. Wynik nie uległ już zmianie i katowiczanie zainkasowali komplet punktów. 

 

GKS Tychy - Skra Częstochowa 0:0 (0:0)

Na zakończenie dnia w Tychach doszło do starcia faworyzowanego GKS-u z beniaminkiem z Częstochowy. W pierwszej odsłonie oba zespoły oddały po trzy celne strzały, ale czujnością wykazywali się Konrad Jałocha oraz Mateusz Kos. Ostatecznie żaden z zespołów nie przechylił szali na swoją korzyść i mecz kończy się bezbramkowym remisem. 

, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku