Skra Częstochowa trzecim beniaminkiem

2021-06-19
Skra Częstochowa okazała się najlepszą drużyną w meczach barażowych. Najpierw wygrali w Chojnicach z Chojniczanką, a w sobotę pokonali 0:3 KKS Kalisz.

KKS Kalisz - Skra Częstochowa 0:3 (0:1)
Bramki:

Taktyka Skry na sobotni mecz była bardzo podobna do taktyki z meczu przeciwko Chojniczance Chojnice. Skra broniła się bardzo rozsądnie i czekała na swoje okazje. Wynik meczu udało się otworzyć już w 13. minucie, kiedy po dośrodkowaniu w pole karne gospodarzy, piłka wpadła do bramki KKS Kalisz. W pierwszej części gry podopieczni Ryszarda Wieczorka dwukrotnie trafili w poprzeczkę bramki Skry i nie wykorzystali kilku innych bardzo dobrych sytuacji. W drugiej połowie drużyna z Kalisza atakowałą jeszcze mocniej, a to pozwoliło Skrze na kolejną kontrę. Tym razem w 54. minucie Maciej Kazimierowicz umieścił futbolówkę w bramce. W 81. minucie kropkę nad i postawił Dawid Niedbała, a KKS Kalisz w końcówce nie potrafił nawet zamienić rzutu karnego na gola.