Rowerem na mecz ponad 400 kilometrów!

2018-09-27
Trener oraz kibic Wigier Suwałki po raz drugi wybiera się na mecz swojej drużyny rowerem. Nie byłoby by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że będzie to wyprawa do Łodzi, gdzie miejscowy ŁKS 6.10.2018 podejmie Wigry.

Pierwszy wyjazd był do Olsztyna i dodatkowo mecz się nie odbył z powodu zalanego boiska. Tym razem nie powinno być takiego zagrożenia! Plan jest aby dojechać do odległej o ponad 400 km Łodzi w 24 godziny.

 

Głównym celem wyjazdu jest jednak pomoc Lence, 6-letniej dziewczynce, która urodziła się z dysplazją kręgowo – nasadowo – przynasadową. Choroba ta spowodowała uszkodzenie kręgosłupa, nasad oraz przynasad kości długich. W dniu 30 sierpnia przeszła operację dwóch  nóżek, podczas której Dr Dror Paley z Florydy naprawił jej kości udowe. Początkowo miała być zoperowana jedna noga, ale podczas operacji dr Paley zdecydował się, że wykona 2 strony. 

 

Decyzja ta spowodowała, iż rodzice będą musieli zapłacić za wykonanie operacji na drugiej nóżce, szybciej niż było to planowane za pół roku. Koszt niestety na razie nie jest znany. Lenka dzięki tej operacji ma kości udowe jak zdrowe dziecko.

 

Za miesiąc Lenka będzie też wymagała codziennej bardzo kosztownej rehabilitacji w celu  powrotu do chodzenia.

 

Założeniem jest zebranie min. 10 zł za każdy przejechany kilometr!

 

Wpłaty prosimy kierować na konto:

42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

w tytule wpłaty prosimy podać: 23713 LASOTA LENA

 

Autor: 1liga.org, Fot. Archiwum prywatne Lukasz Jutkiewicz

Zobacz również1 liga na Facebooku