Resovia trzecim beniaminkiem Fortuna 1 Ligi

2020-07-31
Resovia Rzeszów wygrała ze Stalą Rzeszów w rzutach karnych i awansowała do Fortuna 1 Ligi.

Resovia Rzeszów - Stal Rzeszów 0:0 k. 7-6

We wtorek w półfinale Resovia Rzeszów po rzutach karnych pokonała Bytovię Bytów, a Stal Rzeszów na wyjeździe pokonała 0:2 i to właśnie te dwie drużyny zmierzyly się ze sobą w derbach o awans do Fortuna 1 Ligi. Podczas piątkowego meczu żadna z drużyn nie chciała zaryzykować i odważnie zaatakować rywala. W 33. minucie na prowadzenie mogli wyjść gospodarze. Uderzał Maksymilian Hebel, błąd popełnił bramkarz Stali, który jednak niemal od razu naprawił swój błąd i nie dał się pokonać.

Sporo zaczeło się dać pod koniec drugiej połowy. W 75. minucie Resovia mogła zdobyć gola... samobójczego. Jeden ze stoperów chciał wybić piłkę i trafił prosto w swojego bramkarza. Piłkę meczową mieli jednak gospodarze, którzy po zamieszaniu w polu karnym oddali strzał, jednak kapitalną interwencją popisał się Wiktor Kaczorowski. W dogrywce obie drużyny również nie potrafiły przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, więc potrzebne były rzuty karne. W tych lepsi okazali się zawodnicy Resovii Rzeszów, którzy awansowali do Fortuna 1 Ligi!