Remigiusz Lembowicz pełnomocnika zarządu do spraw sportowych w Stomilu

2019-07-22
Remigiusz Lembowicz dołączył do Stomilu Olsztyn w charakterze doradcy i pełnomocnika zarządu do spraw sportowych. Będzie z ramienia zarządu wspierał sztab trenerski i pomagał mu osiągnąć wytyczone cele sportowe.

Podpisanie umowy jest sformalizowaniem współpracy, jaka pomogła Stomilowi Olsztyn w utrzymaniu się w Fortuna 1 Lidze i budowiu kadry na sezon 2019/20. Lembowicz w nowym Stomilu pojawił się w lutym bieżącego roku, jako doradca Michała Brańskiego. Był wsparciem dla zarządu i sztabu szkoleniowego w zakontraktowaniu zawodników w rekordowe 48 godzin, co miało kluczowe znaczenie w procesie pilnego stworzenia podwalin utrzymania zespołu wiosną tego roku. Przy ścisłej współpracy z nowym właścicielem oraz sztabem szkoleniowym 41-latek stworzył także podstawy długofalowej polityki kadrowej oraz uczestniczył w procesie selekcji, negocjacji i pozyskiwania zawodników do kadry na bieżący sezon.

 

- Cieszę się, że już oficjalnie nasz klub wzmacnia osoba, która nie tylko współtworzyła i podziela naszą długofalową wizję rozwoju, ale także rozumie cele krótkoterminowe. Te fakty były kluczowe, że spośród kilku kandydatur zdecydowałem wraz z prezesem Jurgą na powierzenie tej funkcji sprawdzonej osobie, która zna nowy Stomil od podszewki. To twardy negocjator, który będzie trzymał w ryzach nasz budżet transferowy i we współpracy z zarządem i sztabem szkoleniowym, oraz ze mną, pomoże w rozwoju Stomilu. Nasza dotychczasowa współpraca przebiegała bez zarzutu i wraz z zarządem jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie w bliższej i dalszej przyszłości - komentuje właściciel klubu, Michał Brański.

Autor: Stomil Olsztyn, Fot. Stomil Olsztyn

Zobacz również1 liga na Facebooku