Radomiak Radom z awansem!

2021-06-13
Radomiak Radom może cieszyć się z awansu do PKO BP Ekstraklasy. W niedzielę drużyna z Radomia pokonała Koronę Kielce i tym samym wygrała całą Fortuna 1 Ligę.

Radomiak Radom w poprzednim sezonie wystąpił w finale baraży, gdzie przegrał z Wartą Poznań. Podopieczni Dariusza Banasika dobrze rozpoczęli sezon 2020/2021, jednak po 10. kolejkach plasowali się w środkowej części tabeli z dorobkiem 17 punktów i ze stratą aż 8 "oczek" do dwóch pierwszych miejsc. Po trzech porażkach z rzędu na przełomie września i października, Radomiak nie przegrał już spotkania do końca 2020 roku!

 

W lutym z kolei Radomiak był bardzo bliski wyeliminowania z Fortuna Pucharu Polski Lecha Poznań, jednak po rzutach karnych ostatecznie to drużyna z ekstraklasy awansowała do kolejnej fazy. Ligowa wiosna też nie zaczęła się dla drużyny z Radomia w dobry sposób - najpierw remis w Łodzi z Widzewem, a następnie porażka z Chrobrym Głogów. Następnie przyszły cztery wygrane z rzędu i... porażka w Tychach, po której drużyna złapała kolejną serię, w której zdobyli 10 punktów. 12 maja musieli uznać wyższość Bruk-Betu, a kolejne pięć spotkań wygrali i awansowali na pozycję lidera Fortuna 1 Ligi. 

 

Radomiak to zdecydowanie najlepsza drużyna, jeżeli chodzi o defensywę (tylko 20 straconych goli). Najlepszą strzelą klubu z Radomia jest Karol Angielski, który ma na swoim koncie 13 trafień. Drugim strzelcem jest Leandro z 8 trafieniami. Podopieczni Dariusza Banasika sporo zagrożenia stwarzali po stałych fragmentach gry, a sporo bramek rozłożyło się na kilku zawodników - m.in. Damian Gąska, Meik Karwot, Mateusz Radecki, Dominik Sokół.

 

Radomiak powrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej po 36 latach. Ostatni raz drużyna z Radomia występowała w ekstraklasie w sezonie 1984/1985, kiedy to zajął przedostatnie miejsce i spadł. Był to zarazem pierwszy, jak i ostatni sezon na tym poziomie. Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku