Radni dali "zielone światło" dla Stomilu

2019-01-24
W środę odbyła się czwarta Sesja Rady Miasta Olsztyna. Jednym z punktów obrad był projekt stanowiska Rady Miasta Olsztyna w sprawie pozyskania inwestora, zbycia akcji i wyjścia Gminy Olsztyn ze spółki Stomil Olsztyn S.A.

Po półgodzinnej dyskusji Radni wyrazili zgodę na sprzedaż klubu – siedemnastu radnych było „za”, a czterech „przeciw”.

 

Prezes Stomilu Olsztyn S.A., Maciej Radkiewicz: – Dało to Prezydentowi zielone światło. My natomiast walczymy, żeby w trudnych warunkach przetrwać. Nie chciałbym komentować postawy niektórych radnych. Niech to ocenią kibice i inni obserwatorzy. Liczymy, że teraz wszystko potoczy się szybko, bo naprawdę nie mamy czasu. Zrobiliśmy swoją część. Pomijam te głosy dzisiejsze z sali, a nie chcę ich komentować, bo nie jest do tego teraz moment. My robimy wszystko, aby spotkania zakończyły się na tyle dobrze, aby normalnie funkcjonować. Potrzebujemy normalności w Stomilu i myślę, że się ona za chwilę pojawi. Mógłbym powiedzieć, że powinniśmy działać na wczoraj – to chyba jasno przedstawia obecną sytuację.

 

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz: – Są potencjalni inwestorzy, z którymi rozmawiamy. Wstępne rozmowy już się odbyły i będziemy dalej rozmawiać, bo nic innego nam nie pozostało. Jest to najwłaściwsza droga, aby szukać rozwiązania problemu jakim jest funkcjonowanie, finansowanie naszego klubu. Rozmawiałem z prezesem spółki i te rozmowy będą miały miejsce jeszcze w tym tygodniu, więc po każdym z tych spotkań będziemy mądrzejsi. Wola moja oraz radnych zdecydowanie jest taka, aby znaleźć dobre rozwiązanie.

Autor: Stomil Olsztyn, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku