Przygotowania ruszyły pełną parą

2023-01-08
Pierwszoligowcy powrócili do treningów po świątecznej przerwie. Już w poniedziałek w pierwszych klubach ruszyły testy sprawnościowe oraz pomiary tkanki mięśniowej. Teraz pora na sparingi i obozy, czyli najbardziej intensywny okres mający przygotować zespoły do rywalizacji na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.

Przetarli sparingowy szlak 

 

Za nami pierwszy sparing rozegrany pomiędzy pierwszoligowcami w 2023 roku. Katowiczanie mierzyli się z Odrą, padły trzy bramki - dwie na korzyść opolan. W 21. minucie debiutujący w Odrze Artur Pikk otworzył wynik spotkania. Katowiczanie wyrównali w ostatnim kwadransie meczu kontrolnego za sprawą Dominika Kościelniaka. Nie były to jedyne trafienia, bo w końcowych minutach opolanie ponownie wyszli na prowadzenie, tym samym notując pierwszą wygraną w nowym roku. 

 

Rodzynek w Fortuna Pucharze Polski 

 

Tuż po wznowieniu pierwszoligowych rozgrywek w zmaganiach pucharowych sprawdzi się jedyny ćwierćfinalista z Fortuna 1 Ligi - Górnik Łęczna. Zielono-czarni w Siedlcach zmierzą się z drugoligową Pogonią, która w 1/8 finału pokonała innego pierwszoligowca, Chrobrego z Głogowa. Łęcznianie natomiast w Fortuna Pucharze Polski okazali się skuteczniejsi od dwóch ekstraklasowiczów - Korony Kielce oraz Piasta Gliwice i będącą niejako fenomenem rozgrywek Arkę Gdynia (w maju 2021 pierwszoligowa Arka przegrała dopiero w meczu finałowym z Rakowem Częstochowa). , Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku