Przygotowania pierwszoligowców ruszają na całego

2020-01-13
Większość pierwszoligowych drużyn rozpoczęło już przygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. W poniedziałek do treningu powrócą gracze Chojniczanki Chojnice, Chrobrego Głogów i Radomiaka Radom. Najpóźniej, bo w środę do zajęć powrócą gracze GKS Tychy.

W drugim tygodniu stycznia do zajęć powróciło 14 drużyn. Pierwszym etapem przygotowań wśród wszystkich klubów były badania wydolnościowe, które pozwalają sztabowi na indywidualizację treningów. To z kolei pozwala, aby piłkarze pracowali nad poprawą swoich parametrów. - Takie badania wydolności i wytrzymałości tlenowej są bardzo potrzebne. Badanie krwi pobranej z palca pozwoli fizjologom wyznaczyć moment zakwaszenia mięśni. Specjaliści, którzy przeprowadzali badania określą progi przemian tlenowych i beztlenowych u zawodników. Da nam to pogląd na to, jak zespół jest przygotowany fizycznie w tym momencie, ale też pozwoli na planowanie pracy w okresie przygotowawczym, który jest przed nami - komentuje trener lidera Fortuna 1 Ligi, Piotr Tworek.

 

Oprócz badań, drużyny rozegrały w weekend pierwsze sparingi. Olimpia Grudziądz przegrała 0:3 z Górnikiem Konin, Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało z Podhale Nowy Targ, a Stomil Olsztyn odniósł dwie wygrane jednego dnia - ze Zniczem Biały Pisk i Huraganem Morąg. Przygotowania pierwszoligowców nabierają rozpędu, bo już w środę czekają na kibiców kolejne trzy gry sparingowe, a w czwartek i w sobotę kolejne. Na boiskach zameldują się m.in. gracze Chojniczanki Chojnice, Zagłębia Sosnowiec, Warty Poznań, czy GKS-u Jastrzębie. 

 

Z kolei już 13 stycznia pierwszy obóz przygotowawczy zaczynają gracze Stomilu Olsztyn, którzy pojadą do Władysławowa, gdzie będą przebywać przez tydzień. W następny poniedziałek obozy rozpoczą zawodnicy Puszczy Niepołomice i GKS-u Jastrzębie. Względnie spokojnie natomiast jest na rynku transferowym. Ciekawy transfer dokonała Warta Poznań ściągając z Cypru Mateusza Szczepaniaka, czy PGE Stal Mielec, która zakontraktowała Roberta Dadoka - wyróżniającego się zawodnika w 2 lidze. Z pewnością jednak przed kibicami gorący czas, bo zwłaszcza drużyny, które są zagrożone spadkiem będą chciały odpowiednio wzmocnić się przed wiosennymi meczami. 

 

Autor: 1liga.org, Fot. 400mm.pl

Zobacz również1 liga na Facebooku