Przedstawiciele Warty Poznań w Magazynie Fortuna 1 Ligi

2019-05-13
Warta Poznań jest jedną z największych pozytywnych niespodzianek wiosny w Fortuna 1 Lidze i to właśnie jej przedstawiciele pojawią się w magazynie podsumowującym 33. kolejkę. W naszym studiu zasiądą trener Warty Petr Nemec, a także jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy beniaminka - Artur Marciniak. Transmisja Magazynu Fortuna 1 Ligi na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport Extra o 20:30.

W miniony weekend tak kolorowo jeśli chodzi o Wartę jednak nie było. Piłkarze Petra Nemca przegrali bowiem przed własną publicznością z GKS-em Katowice 0:1 i była to ich pierwsza porażka na własnym stadionie od grudnia. Postawa poznaniaków w sobotnim starciu pozostawiała wiele do życzenia, natomiast już przed pierwszym gwizdkiem zawodnicy beniaminka byli pewni utrzymania.

 

Utrzymania, które rodziło się w bólach, bo jesienią mówiło się nawet o wycofaniu drużyny z rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Finalnie w stolicy Wielkopolski udało się jednak związać koniec z końcem, Warta wróciła na własny stadion przy Drodze Dębińskiej, choć licencja została przyznana tylko warunkowo. Do poznańskiej kasy trafią już niebawem pieniądze z Pro Junior System, ale czy to załatwi wszystkie problemy?

 

Kolejne pytanie jest takie czy w Poznaniu zostanie Petr Nemec, który razem ze swoimi piłkarzami utrzymał pierwszą ligę w jednym z największych polskich miast. Paradoksalnie władze Warty nie do końca są zadowolone ze współpracy z doświadczonym trenerem i według informacji poznan.wyborcza.pl nie wykluczają rozstania ze szkoleniowcem z Czech. Sam Nemec odniesie się do tych wiadomości w poniedziałkowym magazynie. Obok niego w studiu przy Ostrobramskiej 77 zasiądzie były reprezentant Polski U-20 Artur Marciniak, który barwy Warty reprezentuje od 2011 roku, z krótką przerwą na występy w Miedzi Legnica.

 

Oprócz sytuacji klubu z Poznania, w poniedziałkowym magazynie pochylimy się głównie nad walką o ligowy byt. W ostatniej kolejce dojdzie do starcia, które prawdopodobnie przesądzi o kwestii utrzymania, a zmierzą się w nim dwie bezpośrednio zainteresowane drużyny, czyli GKS Katowice i Bytovia.

 

Goście Magazynu Fortuna 1 Ligi po 33. kolejce:

 

- Petr Nemec - trener Warty Poznań
- Artur Marciniak - piłkarz Warty Poznań 
- Janusz Kudyba - ekspert Polsatu Sport 
- Tomasz Łapiński - ekspert Polsatu Sport

 

Program poprowadzi Szymon Rojek.

 

Transmisja Magazynu Fortuna 1 Ligi na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport Extra o 20:30.

Zobacz również1 liga na Facebooku